The Telegraph: Трампу необхідні українські ресурси, тоді як Путіну це не так важливо.

Коли Путін вирішував атакувати Україну, його не цікавили українські природні ресурси; для нього це було всього лише додатковою вигодою.

Корисні копалини України, зокрема певні рідкісні елементи, є важливими для Сполучених Штатів у їхній глобальній конкуренції з Китаєм. Тому Дональд Трамп виявляє інтерес до того, щоб Київ зберігав контроль над цими ресурсами, які знаходяться під загрозою через російську окупацію. Цю інформацію повідомляє видання The Telegraph.

В Україні виявлено кілька родовищ, що містять понад 20 рідкоземельних елементів, зокрема церій та лантан. Ці елементи є критично важливими для багатьох сучасних технологічних секторів, таких як виготовлення телевізорів з плоским екраном і енергоефективних світильників.

Проте набагато важливішими є величезні запаси титану, які потрібні для аерокосмічної та оборонної галузей, а також літію, що є ключовим компонентом акумуляторів для сучасної електроніки та електромобілів. Обидва ці метали викликають інтерес у Трампа, повідомляє видання The Telegraph. Саме з цієї причини новий президент США виразив намір "придбати" мінерально багатий регіон Гренландії.

На думку експертів, мінеральні ресурси України не були головним чинником, який спонукав Володимира Путіна до агресивних дій.

"Я сумніваюся, що Володимир Путін сидів і думав: "В України є всі ці ресурси, я збираюся їх забрати" -- це нісенітниця", -- сказав виданню експерт з питань енергетичної безпеки в британському аналітичному центрі RUSI Ден Маркс.

Він підкреслює, що здобуття цих ресурсів могло стати стратегічною перевагою для Путіна, проте Росія вже має значні запаси корисних копалин і досі не змогла належним чином використати ресурси на територіях, які вже перебувають під її контролем в Україні.

Отже, хоча ресурси України не є надто суттєвими для Росії, для Трампа вони грають важливу роль у його стратегії геополітичного стримування Китаю. Сьогодні Пекін володіє приблизно 90% світового обсягу переробки рідкоземельних елементів і займає провідні позиції в обробці інших критично важливих мінералів, таких як літій, кобальт і графіт.

Перед початком російського вторгнення Україна займала провідні позиції у світовому виробництві графіту. Цей важливий мінерал знаходить застосування в акумуляторах електромобілів та у сталеливарній промисловості. Якщо Трамп реалізує свої наміри підвищити мита на графітові аноди з Китаю, Україна матиме потенціал стати основним постачальником для Європи та Сполучених Штатів.

Як повідомлялося УНІАН, Україна виставила пропозицію Сполученим Штатам Америки про співпрацю у видобутку природних ресурсів країни в обмін на продовження військової підтримки. Президент Володимир Зеленський уточнив, що мова не йде про передачу цих копалин у власність США.

За словами Зеленського, п'ята частина цінних мінеральних ресурсів України, у тому числі близько половини її родовищ рідкоземельних елементів, вже перебувають під російською окупацією. Він попередив, що Росія може надати ці ресурси Північній Кореї та Ірану.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.