Світ повинен невідкладно виконати свої зобов'язання щодо підтримки України та допомогти їй у захисті Покровська - Bloomberg.

Враховуючи плани Росії щодо захоплення стратегічної шахти в Покровську, партнери Києва повинні втілити свої зобов'язання в життя та якомога швидше надати Україні всю необхідну підтримку, на яку вона вже тривалий час чекає.

Цю інформацію надає свіжий матеріал від Bloomberg.

Критично важлива шахта в Покровську, розташована на сході України, стала головним об'єктом російських зусиль, спрямованих на розширення контролю над територією. Російські війська наразі знаходяться всього за 5 км від шахти. Дрони-камікадзе активно атакують цивільні автомобілі в околицях, а минулого тижня компанія Метінвест, яка управляє шахтою, змушена була закрити та евакуювати один з трьох шахтних стволів. На сьогоднішній день шанси втриматися більше ніж кілька днів виглядають мізерно. Втрата цієї шахти може обернутися для України, що веде війну, скороченням до половини її майбутнього виробництва сталі, - підкреслює видання.

Окрім видобутку коксівного вугілля, Покровськ приваблює увагу з багатьох причин. Це ключовий залізничний та автомобільний центр, який забезпечує підтримку українських оборонних рубежів. Крім того, Покровськ є одним з небагатьох міст, що досі знаходяться під контролем України в Донецькій області.

"Європейські лідери не раз підкреслювали свою готовність підтримати Україну у досягненні мирного врегулювання. Тож чому ж затримується надання необхідної допомоги? Врегулювання ситуації залишиться недосяжним, поки Росія вважає, що здатна перемогти на фронті", - зазначає Bloomberg.

Видання зазначило, що адміністрація Байдена прагне максимально використати всю доступну допомогу до інавгурації Трампа. На початку цього місяця канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про намір надати додаткові 650 мільйонів євро у вигляді сучасних систем протиповітряної оборони Iris-T та Patriot, які мають бути доставлені до кінця року. Однак, як зазначає Bloomberg, існує значна різниця між обіцянками Європи та їх фактичним виконанням.

"Особливо розчаровує величезна різниця між тим, що Європа пообіцяла, і тим, що вона фактично надала. За підрахунками Кільського інституту, ця сума становить лише 125 млрд євро. Виснажені захисники Києва потребують усієї зброї та боєприпасів, які вони можуть зараз отримати. Україна відчайдушно потребує і прагне закінчення війни, але для цього президент Володимир Зеленський має мати сильну позицію за столом переговорів. Зараз у росії немає стимулів для компромісу, оскільки вона перемагає", - наголошує Bloomberg.

Однією з актуальних проблем України, пов'язаних із набором та утриманням військовослужбовців, є відчуття, що підтримка з боку західних партнерів — а саме, постачання зброї та боєприпасів, критично важливих для виживання на передовій і, в перспективі, для здобуття перемоги — стає все більш обмеженою, підкреслює видання.

В даному випадку мова не йде про надання Києву нових, потенційно провокаційних видів озброєнь. Частина необхідних Україні ресурсів повинна надходити з західних запасів і виробництв, як, наприклад, обіцяна Шольцем система протиповітряної оборони. Проте значну частину озброєнь може виготовляти вітчизняна оборонна промисловість: Україна вже здатна виробляти більшість необхідного для стабілізації фронту та укомплектування нових батальйонів — єдине, чого бракує, це фінансування для закупівлі. Інвестиції потрібно надати терміново — не для затягування конфлікту, а для його завершення через справжні переговори. Затримка або обмеження допомоги на теперішній момент — це не шлях до миру, а підтримка агресії, - підсумував Bloomberg.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.