Сполучені Штати зменшили "оцінку" для України втричі: які нові аспекти з'явилися в переговорах про угоду.
"Після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента США Дональда Трампа знизила оцінку допомоги, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії, з 300 млрд доларів до приблизно 100 млрд доларів", - пишуть журналісти з посиланням на джерела.
Це, як вказується, наближає загальну суму до оцінки самої України, що перевищує 90 мільярдів доларів. Офіційні представники України утримуються від коментарів, поки угода не буде підписана.
Одне з джерел, з яким спілкувалося видання, повідомило, що обговорення між технічними командами, які проходили в п’ятницю та суботу, мали конструктивний характер.
Проте Сполучені Штати продовжують розглядати цю угоду як шанс компенсувати витрати в Україні за рахунок прибутків з фонду, розмір якого досі не визначено у останньому проекті. Адміністрація Трампа залишається обережною у своїх обіцянках щодо майбутніх інвестицій у цей фонд, що є важливим аспектом для Києва в будь-якій угоді, і відкладе це питання на подальше обговорення, повідомляє Bloomberg.
Натомість команда Трампа продовжує стверджувати, що витрати США на військову допомогу Україні слід трактувати як внесок Вашингтона в загальний фонд. Це заявили джерела, які мають стосунок до ведення переговорів, але побажали залишитися неназваними, оскільки обговорення проходять у закритому форматі.
За словами джерел, українським учасникам переговорів ледве вдалося відрадити своїх американських колег від такого підходу, який ліг в основу кількох найбільш драконівських вимог Вашингтона.
У статті зазначається, що "адміністрація Трампа чинить тиск на Київ, вимагаючи укладення угоди про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проектів в Україні, зокрема в галузі корисних копалин і інфраструктури. Вашингтон розглядає цей крок як спосіб компенсувати десятки мільярдів доларів, витрачених на зброю та іншу допомогу, що була надана під час президентства Джо Байдена".
На думку авторів, угода про партнерство надасть Сполученим Штатам пріоритетне право на отримання прибутку, який буде перераховано до спеціального інвестиційного фонду реконструкції, що перебуватиме під контролем Вашингтона.
"Київ прагне поліпшити умови співпраці та не бажає вважати попередню підтримку США борговим зобов’язанням", - підкреслюється в статті.