США витратили на конфлікт в Україні значно меншу суму, ніж стверджує Трамп: журналісти розкрили реальні дані.
Жодне джерело не підтвердило, що США дали Україні допомоги на 350 мільярдів доларів, пише видання.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року Конгрес США виділив Україні близько 183 мільярдів доларів, а не 350 мільярдів доларів, як стверджує президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Про це пише Голос Америки із посиланням на дані міжвідомчої наглядової групи, яка відповідає за представлення звітів Конгресу.
Зазначається, що із них, як підтвердив Пентагон, США надіслали Україні 65,9 мільярда доларів військової допомоги, а додаткові 3,9 мільярда залишаються невитраченими.
Крім того, в США було інвестовано приблизно 58 мільярдів доларів, які були спрямовані виключно на підтримку і розвиток оборонної промисловості країни. Ці кошти використовувалися або для заміни застарілого американського озброєння, наданого Україні, новими системами, або для виробництва нової зброї, призначеної для українських потреб.
Видання повідомило, що в середу президент України Володимир Зеленський оголосив, що загальні витрати на конфлікт з Росією з лютого 2022 року досягли приблизно 320 мільярдів доларів.
"Серед цих коштів 120 мільярдів - це ми, українці, платники податків, а 200 мільярдів доларів - це внесок Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Це сума, витрачена на озброєння. Загальний обсяг збройового пакету становить 320 мільярдів доларів," - зазначив Зеленський.
У той же час, у статті зазначається, що Трамп висловлював думку, що США інвестували на 200 мільярдів доларів більше порівняно з Європою, і Україна обіцяє повернути ці кошти саме Європі, "тоді як Сполучені Штати не отримають нічого".
Згідно з інформацією, наданою Кільським інститутом світової економіки, зазначеною в публікації, Європейський Союз, Великобританія, Ісландія, Норвегія та Швейцарія надали Україні приблизно 140 мільярдів доларів у вигляді допомоги. У свою чергу, Сполучені Штати виділили близько 120 мільярдів доларів, що охоплює військову, гуманітарну та фінансову підтримку.
Згідно з останнім звітом інституту, хоча США надали Україні військову допомогу на приблизно 2 мільярди доларів більше, ніж країни Європи, саме європейські донори залишаються ключовим джерелом загальної допомоги, зокрема у фінансовій та гуманітарній сферах.
Цифру, названу Трампом, заперечила виданню і співробітниця Ради з міжнародних відносин у справах Європи Ліана Фікс. Вона заявила, що "ця цифра не відповідає дійсності".
Як повідомляв раніше УНІАН, президент США Трамп у середу, 19 лютого, назвав Зеленського "скромно успішним коміком", який "вмовив Сполучені Штати Америки витратити 350 мільярдів доларів на війну, яку неможливо виграти, яка ніколи не повинна була початися, але яку він, без США і "Трампа", ніколи не зможе закінчити". "Крім того, Зеленський визнає, що половина грошей, які ми йому надіслали, "зникла", - написав Трамп.
На пресконференції 19 лютого президент Зеленський зазначив, що загальний обсяг американської допомоги Україні досягнув приблизно 67 мільярдів доларів у вигляді військової підтримки та 31,5 мільярда доларів у бюджетних надходженнях.