США не зможуть прибути особисто, проте візьмуть участь в онлайн-форматі: як відбудеться "Рамштайн" 11 квітня та які очікування має Україна.

Ключові напрямки для України: укріплення системи протиповітряної оборони, розширення постачань військової техніки, а також залучення партнерів для модернізації оборонно-промислового комплексу.

Брюссель, столиця Бельгії, стане площадкою для 27-ї зустрічі Контактної групи з оборони України, яка відома під назвою "Рамштайн". Цю важливу подію очолять міністри оборони Великої Британії та Німеччини, Джон Гілі та Борис Пісторіус.

"11 квітня Велика Британія та Німеччина скликають Контактну групу з оборони України у штаб-квартирі НАТО", - йдеться в анонсі на порталі Північноатлантичного альянсу.

Це буде перше засідання "Рамштайн" для Німеччини в якості головуючої країни та друге для Британії.

Отже, нова команда президента США Дональда Трампа передала керівництво європейським партнерам в рамках формату, який був розроблений попереднім міністром оборони Ллойдом Остіном і незмінно очолювався ним протягом приблизно трьох років.

Напередодні прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер назвав ключову мету зустрічі "Рамштайн-27": мобілізація більшої військової допомоги та підтримки України у боротьбі з повномасштабною російською агресією.

На порталі НАТО було оприлюднено графік зустрічі Контактної групи щодо України, яка відбудеться в п'ятницю (час вказано за київським).

Варто відзначити, що зустріч "Рамштайн" пройде на наступний день після обговорень "коаліції рішучих" - ще одного формату співпраці між союзниками України.

Президент Володимир Зеленський висвітлив основні питання для України на форумі "Рамштайн":

"У п'ятницю буде обговорення питання Patriot, питання протиповітряної оборони, питання додаткових оборонних пакетів. А також питання об'єднання держав, які будуть готові відкривати заводи або лінії виробництва того чи іншого озброєння в Україні", - анонсував Зеленський порядок денний зустрічі.

Зображення: Міністр оборони України Рустем Умєров візьме участь у зустрічі "Рамштайн", яка відбудеться 11 квітня (facebook.com/rustemumerov.ua)

Голова української делегації, міністр оборони Рустем Умєров, підтвердив, що на зустрічі одним із ключових аспектів обговорення буде зміцнення системи протиповітряної оборони.

"Україна потребує належної кількості сучасних оборонних систем, зокрема Patriot. Необхідно ухвалити політичне рішення щодо їх постачання, щоб забезпечити захист наших міст і сіл, а також життя наших громадян від загрози російських балістичних ракет. Відповідні технології доступні у наших партнерів," – підкреслив міністр оборони України.

Ще однією значущою темою є індустріальна кооперація та запуск спільних оборонних виробництв з партнерами. Як зазначив Умєров, це сприятиме зміцненню виробничої бази України та забезпечить безперервну підтримку для фронту.

Голова Пентагону Піт Гегсет приєднається до засідання Контактної групи з оборони України в онлайн-форматі. Про це повідомив представник оборонного відомства США виданню AFP.

"Згідно з інформацією від неназваного джерела в Пентагоні, міністр Гегсет має намір приєднатися до засідання UDCG, яке відбудеться в п'ятницю, 11 квітня, у форматі відеоконференції."

Ця новина виникла на фоні інформації про те, що США вперше не братимуть участі у засіданні формату "Рамштайн", ініціаторами якого вони стали у 2022 році.

На початку квітня Defense News повідомляв, що міністр оборони США Піт Гегсет не має наміру особисто або дистанційно брати участь у наступній зустрічі Контактної групи. Також зазначалося, що Пентагон, ймовірно, не надішле високопрофільних представників, які зазвичай супроводжують міністра під час таких заходів.

Про відсутність США на "Рамштайні" та можливі наслідки такої ситуації говорив і генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Він висловив думку, що якщо США пропустить чергову зустріч Контактної групи, це не означатиме відмови від будь-якої участі Вашингтона в ініціативах такого роду, а також не позначиться на постачанні військової допомоги Україні.

Зображення: Міністр оборони США Гегсет під час нещодавньої зустрічі "Рамштайн" (nato.int)

Нагадаємо, що на попередньому засіданні "Рамштайн", яке відбулося 12 лютого 2025 року, міністр оборони США Піт Гегсет був присутній, проте не очолював зустріч, на відміну від свого попередника Ллойда Остіна.

В той час Гегсет висловив ряд резонансних думок стосовно конфлікту в Україні. Зокрема, він зазначив, що відновлення кордонів України в межах 2014 року виглядає малоймовірним, а перспектива вступу України до НАТО є недосяжною.

Контактна група з питань оборони України розпочала роботу майже три роки тому. Перше засідання відбулося 26 квітня 2022 на базі військово-повітряних сил США у місті Рамштайн-Мізенбах (Німеччина), що дало назву формату.

З початком широкомасштабної агресії Російської Федерації проти України, тодішній міністр оборони США Ллойд Остін запропонував об'єднати зусилля союзників, які були готові разом із Вашингтоном надавати військову підтримку українським Силам оборони.

Остін очолював "Рамштайн" від першого засідання і до відставки у зв'язку зі вступом на посаду нового президента США Дональда Трампа взимку 2025. Єдиний раз глава Пентагону пропустив зустріч за станом здоров'я під час лікування від раку.

Загалом учасниками UDCG стали близько 50 держав. Союзники збиралися 26 разів особисто та онлайн."Рамштайн" відіграв ключову роль у координації міжнародної допомоги та знятті обмежень на передачу Україні сучасного озброєння.

Протягом часу існування цього формату були сформовані коаліції, які забезпечили Україні доступ до сучасних видів військового озброєння, таких як артилерійські системи Himars і PzH 2000, танки Leopard і Abrams, протиповітряні комплекси Patriot, HAWK, IRIS-T, а також винищувачі F-16 та Mirage, далекобійні ракети та інше.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.