Сполучені Штати можуть припинити доступ України до Starlink, якщо Київ відмовиться від угоди щодо видобутку корисних копалин, повідомляє Reuters.

Команда президента США Дональда Трампа продовжує тиснути на Київ, вимагаючи надати Штатам доступ до критично важливих корисних копалин України. Американські переговорники при цьому вдаються до відвертого шантажу.

В даний час існує загроза, що якщо Україна відмовиться підписати угоду, Сполучені Штати можуть відібрати у українських військових доступ до супутникової інтернет-системи Starlink. Ця технологія допомогла Україні досягти рівності з Росією у використанні безпілотників на фронті. Цю інформацію передає Reuters, посилаючись на свої джерела.

"Переговорники зі США, які вимагають від Києва доступу до стратегічно важливих корисних копалин України, також порушили питання про можливе обмеження доступу країни до критично важливої супутникової інтернет-мережі Starlink, що належить Ілону Маску, повідомили три джерела, обізнані з ситуацією, агентству Reuters."

Співрозмовники Reuters повідомили, що США пригрозили Україні обмеженням доступу до системи Starlink, яку управляє компанія SpaceX, заснована соратником Дональда Трампа Ілоном Маском. Це сталося під час переговорів між представниками США та України, коли президент Володимир Зеленський відхилив первісну пропозицію міністра фінансів США Скотта Бессента. Західні медіа, що висвітлювали умови, запропоновані американською стороною, провели паралелі з репараціями, які були накладені на Німеччину після Першої світової війни переможцями, підкресливши, що хоча Україна не зазнала поразки у війні, їй все ж таки доведеться сплачувати більше, ніж це робила Німеччина.

Ще раз обговорення відключення Starlink у випадку, якщо Україна відмовиться від вимог Сполучених Штатів, стало темою розмови в четвер, 20 лютого, під час зустрічі спеціального представника США в Україні Кейта Келлога з президентом Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі Україні було повідомлено про можливу загрозу зупинки послуги, якщо країна не укладе угоду щодо критично важливих корисних копалин. Це стало відомо з джерела, яке вирішило залишитися анонімним через чутливість переговорів. "Українці активно користуються Starlink, вважаючи його своєю надійною опорою", – відзначило джерело. "Втрата Starlink... стала б суттєвим ударом", – підкреслюється в матеріалі публікації.

У Reuters підкреслили, що доступ до Інтернету, який надає Starlink для постраждалої від війни України та її збройних сил, є "критично важливим" для нашої країни.

На початку масштабної агресії Росії тисячі терміналів Starlink були передані Україні Маском для відновлення знищених комунікацій. Проте, як повідомляє Reuters, згодом з’ясувалося, що американський мільярдер, якого українці вважали "героєм" за його щедрий вчинок, неодноразово обмежував доступ до Starlink. Одним із таких випадків стало обмеження восени 2022 року, коли Маск почав ставитися до дій Києва у війні з більшим скептицизмом.

За словами Мелінди Гарінг, старшої наукової співробітниці Атлантичної ради, втрата доступу до Starlink негативно вплине на можливості України у використанні безпілотних літальних апаратів. Це, в свою чергу, стане серйозним ударом по основам військової стратегії нашої країни.

"Відсутність Starlink змінила ситуацію", -- підкреслила Гарінг, додавши, що наразі Україна має рівні можливості з Росією в застосуванні безпілотників та артилерійських боєприпасів.

"Україна має широкий спектр різноманітних можливостей безпілотників, починаючи від морських і розвідувальних дронів до безпілотних літальних апаратів дальньої дії", - додали автори матеріалу.

На момент виходу статті журналісти не отримали відповідей на свої запити стосовно можливого припинення доступу України до Starlink з боку Сполучених Штатів. Ці запити були надіслані до Посольства України в США, Білого дому, Міністерства оборони США та компанії SpaceX.

Нагадаємо, раніше Київ відхилив запропонований Вашингтоном проєкт угоди щодо доступу до українських надр. Згодом Зеленський пояснив, чому не дозволив підписати угоду з США про корисні копалини.

В медіа були оприлюднені деталі угоди Трампа, що стосується рідкісноземельних металів.

20 лютого з'явилася інформація про те, що Сполучені Штати передали Україні оновлену угоду. Вже наступного дня радник президента США з національної безпеки Майк Волтц повідомив, що президент Зеленський найближчим часом підпише цей документ.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.