Сполучені Штати розробили грунтовний план для встановлення мирного режиму, однак Росія висунула нові умови, згідно з інформацією The New York Times.
Зазначається, що Україна фактично погодилася на цей план, але Кремль постійно зволікає.
Сполучені Штати дійсно розробили серйозний план для встановлення перемир'я, з яким Україна фактично погодилася в середині березня. Проте, Росія відтягувала час і наполягала на своїх вимогах, повідомляє The New York Times.
Сполучені Штати вважали, що досягли угоди щодо часткового припинення вогню — одне з яких мало на меті захистити енергетичну інфраструктуру, а інше стосувалося Чорного моря. Проте остання угода так і не була реалізована.
Проте, російська сторона затягувала процес, наполегливо вимагаючи нових умов, серед яких були "денацифікація" українського уряду та відставка президента Володимира Зеленського, зазначає видання.
Раніше агентство УНІАН інформувало про те, що Рубіо висловив думку, що Сполученим Штатам вже набридло конфлікт в Україні. "Необхідно всім пам'ятати, що війна в Україні - це жахлива трагедія, але вона не є нашою війною. Ми її не ініціювали. США надають Україні підтримку вже більше трьох років, і ми прагнемо, щоб цей конфлікт нарешті завершився," - зазначив він.
За інформацією Нью-Йорк Таймс, у Білому домі майже не відбуваються суттєві переговори щодо продовження військової підтримки Україні.
Також Bloomberg писав, що США готові визнати незаконно анексований Крим російським у рамках широкої угоди про мир між Москвою і Києвом.