Справу судді Івченка: прокуратура оцінить законність проведених обшуків.
Рада суддів висловила думку, що проведення обшуків в офісах та житлових приміщеннях суддів без відповідного дозволу слідчого судді може свідчити про втручання у їхню професійну діяльність і ставити під загрозу незалежність суддівства.
Рада суддів України визнала дії, пов'язані з обшуками у судді Анатолія Івченка без ухвали слідчого судді, такими, що мають ознаки втручання у правосуддя, та звернулася до Генпрокурора щодо проведення перевірки. Про це повідомляє Судово-юридична газета.
За інформацією видання, 22 січня відбулося засідання Ради суддів України, під час якого було розглянуто питання про звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва з повідомленням про втручання в діяльність судді та вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.
Своєю чергою, збори суддів Господарського суду Києва були скликані як реакція на події, що відбулися в приміщенні суду і пов'язані з суддею Анатолієм Івченком. Раніше до Ради суддів України звернувся сам суддя.
В результаті засідання Рада суддів прийняла рішення:
1. Визначити, що обшуки, проведені в приміщеннях Господарського суду міста Києва та за адресою проживання судді Івченка Анатолія Миколайовича без відповідного рішення слідчого судді, є ознаками втручання в суддівську діяльність і становлять загрозу незалежності суддів.
2. Направити звернення до Генерального прокурора з пропозицією розпочати перевірку можливих порушень положень Кримінального процесуального кодексу України, які могли мати місце під час досудового розслідування у справі №62023000000000707. Крім того, необхідно забезпечити інформування Ради суддів України про результати цієї перевірки протягом двох місяців.
3. Акцентувати увагу компетентних державних органів на важливості забезпечення конституційних гарантій суддівської незалежності, а також на недопустимості будь-яких незаконних впливів, тиску чи втручання в їхню роботу.
4. Закликати органи державної влади, включно з Державним бюро розслідувань та Офісом Генерального прокурора, суворо дотримуватися принципів верховенства права та гарантій незалежності судової влади під час досудового розслідування кримінальних проваджень.
5. Направити це рішення до Вищої ради правосуддя для розгляду в межах повноважень з метою забезпечення незалежності судової влади та дотримання принципу законності у кримінальному провадженні.
Як стало відомо, нещодавно діючому судді Господарського суду Києва, а також президентові-втікачу і прем'єр-міністру його уряду було пред'явлено підозру у скоєнні державної зради (ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 у редакції від 05.04.2001 р.).
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, група посадовців, включаючи суддів, змовилася з метою використання своїх службових повноважень для ухвалення завідомо незаконних рішень. Ці дії супроводжувалися маніпуляціями з автоматизованою системою розподілу судових справ, що дозволило призначати "належних" суддів для розгляду певних справ.
В ході розслідування було проведено низку обшуків. Досудове розслідування та оперативний супровід здійснює ДБР.