За інформацією WSJ, спецпредставник Трампа, наймовірніше, не зможе досягти мирної угоди стосовно України.
Келлог має стратегію для завершення конфлікту, проте переговорний процес буде під наглядом Трампа.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп доручив генерал-лейтенанту Кіту Келлогу, який виступає в ролі спецпредставника по Україні, завершити конфлікт між Україною та Росією протягом ста днів. Проте більшість експертів, особливо російські аналітики, скептично ставляться до можливості реалізації цього плану. Як зазначає видання The Wall Street Journal, призначення Келлога на цю посаду є радше першим кроком у мирних переговорах, які Трамп має намір вести особисто.
Як представник Трампа по Україні Келлог консультуватиме його з питань переговорів, але не очевидно, що Трампу потрібні поради, пише видання. Джон Болтон, колишній радник Білого дому з національної безпеки, заявив, що одного разу чув, як Трамп сказав, що йому подобається Келлог, тому що він "ніколи не висловлює своєї думки, якщо я її не питаю".
Водночас, за інформацією колишніх співробітників, військові навички Келлога можуть виявитися важливими для Трампа під час оцінки можливих наслідків підтримки або відмови від допомоги Україні. Проте варто зауважити, що Келлог ніколи не займався дипломатичною діяльністю, і, як вони підкреслюють, "якщо враховувати його досвід у Білому домі, він навряд чи буде залучений до реальних переговорів з Росією".
"Трамп насолоджується його товариством і вважає його затято відданим хлопцем, але він ніколи не чинив якогось значущого впливу на політику... Він, звісно, не запропонує нічого, що відхилялося б від того, на чому зупинився Трамп", - сказав один із колишніх співробітників Ради національної безпеки.
Болтон висловлює занепокоєння, що під час майбутніх переговорів Трамп може примусити Київ до небезпечних компромісів з Москвою. Він вважає, що Путін має досвід у взаємодії з Трампом, а Келлог, ймовірно, не зможе стати на заваді російському впливу.
"Він просто робитиме те, що накаже йому Трамп. Він може протестувати, але Трамп вибрав Келлога не за його незалежне судження", - сказав Болтон.
Колишні колеги Келлога кажуть, що його призначили посланником з питань України на підставі запропонованого ним мирного плану, який радив відкласти прийняття України в НАТО і зняти з Росії деякі санкції в обмін на підписання мирної угоди.
Одночасно російські медіа та представники Кремля вкрай негативно оцінили як Келлога, так і його пропозиції щодо миру.
Сет Джонс, аналітик у сфері політики та оборони з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, охарактеризував Келлога як глибокого мислителя, чия роль в оточенні Трампа може суттєво вплинути на рішення адміністрації щодо України. Проте, він зазначив, що особисті атаки з боку Кремля на Келлога та його стратегію не обіцяють позитивних перспектив для можливих угод.
"Переговори ще не стартували, але вони вже намагаються дискредитувати ключового американського учасника", - відзначив він. "Це ніяк не допомагає ані процесу переговорів, ані досягненню миру".
Раніше Дональд Трамп заявив, що, найімовірніше, введе санкції проти Росії, якщо Путін не сяде за стіл переговорів щодо України. За словами Трампа, він планує зустрітися з Путіним і підготовка до зустрічі вже триває.
Він також заявляв, що намагатиметься завершити війну в Україні "якомога швидше".
Одночасно, екс-спеціальний представник Державного департаменту США з українських питань Курт Волкер висловлює думку, що Путін не прийме ультиматум Трампа про зупинку війни. Як зазначає Волкер, після цього команда Трампа усвідомить, що їм потрібно проявити свою міць.