Зброя для України: у Чехії оголосили про збільшення обсягів постачання боєприпасів, - Reuters.

З початку 2025 року країни, що надають допомогу, підвищили свої внески на закупівлю боєприпасів для України на 29%.

17 липня Міністерство оборони Чехії оголосило про збільшення постачання артилерійських боєприпасів в Україну, яке було організоване цією установою, за інформацією Reuters.

В управлінні вважають, що це свідчить про довіру партнерів до їхньої урядової програми, яка включає внески від союзників по НАТО у вигляді пропозицій щодо постачання боєприпасів.

Країнам-донорам надаються можливості придбати боєприпаси за доступними цінами, і вони мають змогу самостійно визначати, за що саме готові інвестувати кошти. Ця програма функціонує на основі традиційних зв'язків Чехії в галузі зброярства та стала важливим міжнародним проєктом уряду правоцентристського спрямування, який підтримує Україну у її боротьбі з Росією.

Зазначається, що наша держава вже отримала від Чехії важку техніку та іншу підтримку на суму, що перевищує сотні мільйонів євро.

Директор агентства міжнародного співробітництва AMOS, що підпорядковується Міністерству оборони Чехії, Алеш Витечка повідомив виданню, що з початку 2025 року країна вже передала Україні 850 тисяч боєприпасів, серед яких 320 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм, що відповідають стандартам НАТО.

Наприклад, у 2024 році загальна кількість боєприпасів досягла 1,5 мільйона, серед яких було 500 тисяч снарядів калібру 155 мм.

Примітно, що голова чеської опозиційної партії ANO Андрій Бабіш пообіцяв скасувати дану програму, якщо вони повернуться до влади. Зазначається, що вибори мають відбутися в жовтні поточного року. Він пояснив, що програма з постачання боєприпасів Україні є надто дорогою та непрозорою.

Вітечка слова Бабіша спростив дану інформацію, підкресливши, що ініціатива з постачання боєприпасів в Україну є максимально прозорою в межах безпекових заходів. Він також навів як додатковий аргумент зростання фінансових внесків у цьому році, що свідчить про підтримку з боку партнерів.

Зазначається, що цього року пожертви зросли на 29% у порівнянні з попереднім роком. Серед країн-донорів, які підвищили свої фінансові внески, можна виділити Канаду, Німеччину, Норвегію, Швецію, Нідерланди та Данію. Усі пропозиції щодо постачання боєприпасів підлягають перевірці в кожній з країн-донорів.

Чехія бере на себе роль посередника в даній ініціативі, при цьому уряд країни у 2024 році виділив близько 35 мільйонів євро для придбання боєприпасів у місцевого постачальника.

Як повідомлялося в інформагентстві УНІАН, французький уряд ухвалив рішення не придбавати військову техніку у США для забезпечення потреб України відповідно до плану Трампа. Це рішення зумовлено прагненням Франції уникнути залежності від американських постачальників зброї. Проте Париж продовжує підтримувати Україну та обіцяє організувати постачання озброєння з європейських виробництв до Києва.

Ми також зазначали, що джерела в італійському уряді повідомили про неможливість закупівлі зброї в США. Основною причиною цього є брак фінансування в державному бюджеті. Крім того, озброєння, яке Італія вже віддала Україні, має інші технологічні специфікації.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.