Скільки ж крилатих і гіперзвукових ракет залишилося в Росії: США оприлюднили дані про військові можливості Кремля.

Управління військової розвідки США презентувало досить захоплюючу інфографіку, що має на меті довести важливість впровадження системи протиракетної оборони Golden Dome. Вона ґрунтується на аналізі існуючих ядерних загроз та короткострокових прогнозах на наступні п'ять років.

Хоча ця інформація в першу чергу адресована американцям, зокрема конгресменам, які повинні затвердити надзвичайні витрати, що наразі становлять 542 мільярди доларів, вона також містить суттєву оцінку ракетних можливостей Російської Федерації, важливу для України. Цю тему висвітлює Defence Express.

Зокрема, в опублікованій інфографіці варто звернути увагу на "картки" з різновидами ракет, здатними нести ядерні заряди. Оминаючи міжконтинентальні балістичні ракети, можна зосередитися на двох основних категоріях — гіперзвуковій зброї та крилатих ракетах. Це ті системи, які Росія постійно використовує в конвенційній війні проти України.

Згідно з оцінками американської розвідки, на сьогоднішній день Росія має у своєму арсеналі від 300 до 600 крилатих ракет великої дальності. Це число включає всі ракети Х-101, які запускаються з повітря, а також Р-500, що належать до оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер", і морські ракети "Калібр". Що стосується гіперзвукової зброї, то її запас Росії оцінюється в діапазоні 200-300 одиниць, до якого, безумовно, входять ракети Х-47М2 "Кинджал", "Циркон" та бойові блоки "Авангард".

Одночасно, як завжди, слід звертати увагу не лише на існуючі запаси, але й на швидкість виробництва. Наприклад, щодо крилатих ракет Х-101, згідно з аналізом замовлення запасних частин на 2025 рік, було оцінено, що заплановано виготовлення 633 одиниць.

Але за прогнозом американців у РФ на 2035 рік буде близько 5000 далекобійних крилатих ракет, що означає середньорічний темп виробництва менше 500 одиниць всіх російських крилатих ракет.

Також наявні 1000 гіперзвукових ракет і різні блоки. Водночас Китай має вдвічі більше такого озброєння, а в перспективі на наступні 10 років, гіперзвуковий арсенал Пекіна може зрости до 4000 одиниць, тоді як у Москви залишиться лише 1000. Це, безсумнівно, підкреслює оцінки Вашингтона щодо здатності військово-промислового комплексу Росії виробляти сучасні зразки озброєння.

Цей аспект також підкреслюється прогнозом американських розвідувальних служб, який передбачає зростання числа міжконтинентальних ракет, що належать Росії та Китаю. Крім того, до 2035 року Вашингтон враховує можливості Ірану та Північної Кореї у створенні міжконтинентальних балістичних ракет, здатних досягати території США, оцінюючи їхні потенційні запаси на рівні 60 ракет у Ірану та 50 у КНДР.

Незважаючи на всі погрози Кремля щодо ядерної зброї та заяви про її нарощування, через 10 років у Росії буде всього на 50 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) більше — всього 400. Це число включає також ракети, здатні виконувати так зване орбітальне бомбардування (FOBS).

Концепція FOBS була свого часу реалізована у СРСР на ракеті Р-36орб, яка була прийнята на озброєння у 1968 році. Вони мали виводити на низьку опорну орбіту бойовий блок потужністю 2,3 Мт (за іншими джерелами -- 5 Мт). Але за умовами другого Договору про обмеження стратегічних озброєнь (ОСВ-2) у 1983 році вона була знята з експлуатації, а три полки, які були нею озброєнні -- розформовані.

Проте, незважаючи на плани Росії щодо озброєння новими ракетами, зусилля протягом наступного десятиліття забезпечать появу в арсеналі менше 12 таких систем. У той же час Китай зможе досягти кількості в 60 ракет. Це також відображає реальну оцінку військових можливостей Росії.

Кількість російських стратегічних підводних ракетоносіїв та кількість ракет на них залишиться незмінною – 192. У той же час, Китай планує майже подвоїти свій підводний ядерний арсенал, збільшивши його з 72 до щонайменше 132 ракет.

Раніше російські пропагандисти заявили про наказ Путіна щодо удару "Орешніком" по Києву як відповідь на потенційні атаки ЗСУ в Москві.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.