Висловлює незадоволення щодо Путіна та "шокований" атаками на дітей. ЗМІ отримали інформацію про думки Трампа.
За словами присутніх минулого тижня у своєму клубі у Флориді, виступаючи перед групою провідних донорів, Трамп назвав припинення війни Росії проти України "зростаючим розчаруванням, яке не дає йому спати ночами".
На думку одного з учасників, Трамп зазначив, що переговори з президентом Росії Володимиром Путіним були особливо складними, оскільки той прагнув "отримати все повністю", зокрема маючи на увазі Україну.
Його слова прозвучали у відповідь на запитання одного зі спонсорів про те, що його найбільше турбує у зовнішній політиці.
Проте після ста днів другого президентського терміну, коли жоден з конфліктів — ані війна в Україні, ані ситуація в Секторі Гази — не наблизився до розв'язання, переговори щодо ядерної програми Ірану опинилися в тупику, а торговельна війна загострила відносини з союзниками, Трамп усвідомив, що вирішення глобальних проблем є значно складнішим завданням, ніж він уявляв, — зазначають журналісти.
"Блиск і театральність відіграють свою роль у дипломатичних актах, але також важливими є деталі та важка робота", - каже Ден Баєр, колишній посол в адміністрації Обами, який зараз працює у Фонді Карнегі за міжнародний мир у Вашингтоні.
Прес-секретар Білого дому Анна Келлі підкреслила, що Трамп і його команда зосереджені на досягненні глобального миру та запобіганні шкоди, яку можуть завдати погані гравці як американцям, так і нашим союзникам.
"Їхній підхід виявився успішним - хутисти погодилися на припинення вогню, 47 американців, затриманих за кордоном, повернулися додому, країни НАТО збільшують витрати на оборону, Китай стримується, а ми як ніколи близькі до миру в російсько-українській війні", - сказала вона.
Останніми тижнями Трамп у приватному порядку говорив радникам, що Путін не хоче припиняти війну і що обидві сторони відмовляються йти на компроміс.
Трамп також цікавився у своїх радників, чи вважають вони, що Путін змінився з моменту його останнього терміну на посаді. Він "виявляв подив з приводу деяких військових дій Путіна, зокрема бомбардувань територій, де перебували діти", згідно з інформацією від осіб, які мають знання про ці коментарі.
На початку цього року Трамп висловив думку, що переконати Київ буде важче, ніж Росію, якщо умови угоди не відповідатимуть інтересам України. Це призвело до "напруженого зіткнення" в Овальному кабінеті з президентом Володимиром Зеленським під час прямого ефіру.
Всього кілька днів тому, впливові представники адміністрації Трампа визнали, що Росія продовжує залишатися основною перешкодою, відмовляючись ухвалити безумовне 30-денне перемир'я, яке вже отримало підтримку з боку Києва, і натомість вимагаючи від України нових компромісів.
"Я не можу стверджувати, що росіяни не мають бажання завершити конфлікт. На наш погляд, їхні вимоги є надмірними", - зазначив віце-президент Джей Ді Венс під час Мюнхенського безпекового форуму, що відбувся у Вашингтоні в середу.
Ранні плани Трампа щодо врегулювання війни також були порушені протягом кількох тижнів. Росія поскаржилася на першого посланця Трампа по Україні Кіта Келлога через те, що дочка відставного генерала підтримує Київ.
Тоді Дональд Трамп наказав Келлогу спілкуватися виключно з українцями, призначивши натомість Стіва Віткоффа, свого давнього приятеля, який раніше займав посаду посланника з питань Близького Сходу. Келлогг і його команда заявляють, що "цей дипломат був успішним у тому, щоб переконати Київ підтримати мирний план Трампа".
Віткофф, як пише видання, неодноразово змушував обидві сторони прийняти умови, які їх не влаштовували.
"Тепер Віткофф сказав іншим, що він просто хоче посадити обидві сторони за стіл переговорів, що йому поки не вдається зробити. Інші американські чиновники також припустили, що Трамп може вважати свою роботу виконаною, якщо він змусить росіян і українців почати серйозні прямі переговори", - зазначають журналісти.
Те, що відбудеться далі, буде визначатися їхніми діями, що дозволить Сполученим Штатам зосередитися на інших важливих питаннях, зазначили представники влади в коментарі для видання.