"Після ракетного удару ATACMS по території Росії, Лавров висловив загрози, зазначаючи, що це є сигналом про наміри Заходу..."

Міністр закордонних справ звернув увагу західних держав на нещодавно ухвалену ядерну доктрину Росії.

У вівторок, 19 листопада, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав удари ЗСУ по Брянській області американськими ракетами ATACMS сигналом до того, що Захід хоче ескалації у війні.

Цю інформацію він озвучив під час пресконференції в Ріо-де-Жанейро, де триває саміт G20, передає радіо "Маяк". Однак він не має достовірних даних про те, чи отримав Київ вже від адміністрації Білого дому схвалення на застосування дальнобійних ракет проти території Росії.

"Я не в змозі підтвердити це, оскільки всі говорять про справу, яка нібито вже завершена. Навіть Боррель висловив, що це визнано офіційно, а європейські країни обговорювали це питання, але зрештою вирішили, що кожна країна сама прийматиме рішення, чи дозволяти українцям використовувати свої далекобійні озброєння," -- заявив керівник російського Міністерства закордонних справ.

Він також повідомив, що в ніч на 18 листопада ракети ATACMS "неодноразово" застосовувалися для атак на територію Брянської області.

"Це, звичайно, сигнал про те, що вони хочуть ескалацію. Без американців використовувати ці високотехнологічні ракети, Путін про це багато разів говорив, неможливо. І він попереджав про те, як змінюватиметься наша позиція, якщо цю далекобійність, яку вони зараз обговорюють, до 300 кілометрів, буде схвалено. А по суті це не схвалення, щоб Україна використала далекобійні ракети, це оголошення, що ми тепер битимемо до 300 кілометрів", -- пояснив Лавров.

Він також настійливо порадив західним політикам ознайомитися з новою редакцією ядерної доктрини Російської Федерації. Відповідаючи на запитання щодо можливості ядерної реакції Москви на атаку в Брянській області, міністр закордонних справ РФ зазначив, що російське керівництво "впевнене, що первинна мета ядерної зброї полягає в запобіганні будь-яким ядерним конфліктам".

Міністр також підкреслив, що рішення канцлера Німеччини Олафа Шольца не постачати Києву далекобійні ракети Taurus свідчить про його зрілий підхід до ситуації.

Він підкреслив, що "успіхи українізації західного порядку денного залишилися невдалими". Як зазначив головний дипломат Кремля, жодна з "країн, що представляють світову більшість", не підтримала ці ініціативи.

"Лавров повідомив, що Росія підтримує положення декларації саміту, яке закликає до справедливого миру в Україні."

Крім того, він пояснив свій потиск рук з Макроном, який обговорюють у ЗМІ: "Це абсолютно нормально для зустрічі знайомих людей у публічному місці".

Підсумовуючи результати саміту, дипломат зазначив, що вони є надзвичайно позитивними, і Росії вдалося укласти "значні угоди".

Нагадуємо, що питання про можливу загрозу ядерного удару з боку Росії залишається актуальним. В коментарі для "Телеграфу" український політолог Олексій Голобуцький зазначив, що нова російська військова доктрина націлена переважно на західні країни, а Україну вже не вдасться залякати таким чином.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.