Шольц вірить, що в майбутньому союзники України продовжать підтримувати її в збереженні боєздатних збройних сил.
Канцлер Німеччини зазначив, що вартість викликів може стати такою, що Україні буде важко самостійно утримувати свою армію.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю медіагрупі Redaktions Netzwerk Deutschland (RND), яке було опубліковано 8 лютого, зазначив, що можливі гарантії безпеки для України стануть відомі лише після завершення війни, розпочатої Росією, і проведення відповідних переговорів, повідомляє DW.
Шольц вважає, що наразі не на часі і недоцільно піднімати питання про участь Німеччини у "миротворчій місії" в Україні, оскільки така "місія" передбачає відчуження українських земель, що є абсолютно несправедливим.
"Я дуже серйозний, коли кажу, що нічого не повинно вирішуватися через голови українців, - пояснив він. - Перш за все нам потрібне припинення конфлікту і реальні переговори, а не продиктований мир. Лише тоді можна буде побачити, якими можуть бути гарантії безпеки для України".
"В будь-якому випадку, Україні потрібна армія, яку вона не зможе забезпечити виключно своїми фінансовими ресурсами. Саме тому ми, а також всі союзники України, будемо зобов'язані прийти на допомогу", - впевнений Шольц.
Канцлер Німеччини раніше висловив незгоду з позицією президента США Дональда Трампа, який нещодавно заявив, що Сполучені Штати надаватимуть Україні підтримку лише в разі отримання від Києва рідкісноземельних металів та "інших матеріалів".
"На Україну напали, і ми надаємо їй підтримку без того, щоб нам за це платили. Таким мало би бути ставлення у всіх", - наголосив Шольц.
За даними уряду ФРН, станом на середину січня 2025 року Німеччина надала Україні допомогу на 28 мільярдів євро. Ця сума включає як уже надану допомогу, так і гроші, виділення яких було погоджене на найближчі роки.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що найближчим часом партнери по коаліції планують обговорити питання безпекових гарантій для України після закінчення війни. Він також зазначив, що відбудуться переговори про те, як підтримувати потужну українську армію, яку "ми разом будемо оснащувати".
"Було б чудово, якби війна в Україні завершилася. Проте навіть у такому випадку нам необхідно буде гарантувати безпечне майбутнє для країни. У наступному обговоренні йтиметься про забезпечення безпеки, а також про те, як Україні підтримувати потужну армію, яку ми спільно модернізуватимемо. В найближчі дні ми плануємо обговорити це з нашими партнерами," – підкреслив Шольц.
Він також підкреслив, що наразі "подібні спекуляції" не допускаються, оскільки "через спини" українців нічого не вирішується. Шольц додав, що "ми ще далекі від миру".