Шабунін, НАБУ і ВАКС за рік освоїли суттєві суми, контролюючи свої дії, - зазначив експерт.
"Антикорупціонери" Шабунін та Ніколов лише за рік отримали 1,5 млн доларів, але просять українців допомогти їм фінансово. Також Шабунін продовжує отримувати зарплату військового, так і не приступивши до служби.
Експерт Олег Постернак зазначає, що використання величезних сум американської допомоги та бюджетних ресурсів під виглядом боротьби з корупцією організаціями на кшталт ЦПК (Шабунін), НАБУ та ВАКС може розглядатися як нова форма корупції, або ж "корупція 2.0", адже освоюються мільйони з мінімальним чи взагалі відсутнім результатом.
"Антикорупціонери" Шабунін та Ніколов, які лише за рік освоїли 1,5 млн доларів, просять українців підтримати їх фінансово. Скандал з припиненням фінансування українських антикорупціонерів американськими платниками податків викрив таке поняття, як корупція 2.0: це коли в ім'я боротьби з корупцією освоюються мільйони доларів в обмін на ніфіга. І ці люди після всього цього приходять у публічний простір та просять українців задонатити на них", - написав Постернак.
Він підкреслив, що за один рік USAID виплатив Центру протидії корупції, очолюваному Шабуніним, близько 1,5 мільйона доларів.
"Ці кошти могли б забезпечити до 5000 FPV для фронтових потреб. Однак Шабунін і Ніколов вирішили витратити їх на власні потреби. Зокрема, їхня зарплата перевищує 100 тисяч доларів щомісяця. Такої активної боротьби з корупцією вистачить навіть наступним поколінням", - підкреслив він.
Одночасно експерт підкреслив, що Шабунін отримує щорічно кілька сотень тисяч гривень від держави в якості зарплати військового, проте досі не з'явився на новій службі.
"Шабуніна вже тривалий час чекають у механізованому польовому хлібозаводі продовольчого складу 218 Об'єднаного центру забезпечення Сил логістики ЗСУ, куди його призначено командиром відділення. Він давно мав туди прибути, але так і не прибув. Весь цей час підрозділ - без командира. Бо командир - на "бойовому завданні" - у Макдональдсі в Києві знищує порцію маленької картоплі фрі і гамбургер. Фото "героя", який ніяк не доїде до своєї військової частини, зʼявилося в мережі", - повідомив він.
Вивчаючи фактичні результати роботи "антикорупціонерів", фахівець зазначив, що, крім ЦПК Шабуніна, ані НАБУ, ані ВАКС, які займаються цією проблематикою, не можуть похвалитися значними успіхами.
"Національне антикорупційне Бюро, яке типу моніториться Центром протидії корупції, проїло коштів більше, ніж зловило корупціонерів. Відомство тільки за останні 2 роки освоїло майже 20 млн доларів ґрантових коштів. Щось ми не чули про справи топ посадовців, які б НАБУ довело до реального вироку, за останні роки", - наголосив він.
Постернак звернув увагу на справжні "успіхи" Бюро, зокрема на витік інформації про непрофесійність НАБУ від колишнього детектива Денисюка та втечу до Румунії іншого екс-детектива Аршавіна. Він підкреслив, що про покарання високопосадовців-корупціонерів немає жодних новин.
Ще один реципієнт американської допомоги, за словами Постернака, - Вищий антикорупційний суд (ВАКС), якому присвячено окремий рядок у звіті ЦПК.
ВАКС також отримав мільйони доларів від USAID для реалізації "повітряних" програм. У результаті виник скандал, пов'язаний із суддями ВАКС, які втратили контроль над собою: йдеться про позови до держави на великі суми, купівлю елітної нерухомості та автомобілів, а також вимоги про отримання пільгових кредитів на житло для "незаможних" суддів, попри мільйони американської допомоги. Усе це відбувалося під ретельним наглядом Центру протидії корупції, фінансованого USAID, - підкреслив Постернак.
Нагадаємо, ЗМІ: МВС продовжує наздоганяти ухилістів Шабуніна та Ніколова: нові подробиці справ
Раніше ми зазначали: "Приклад зовнішнього впливу на роботу судової системи". Адвокат закликає всіх підтримати петицію щодо скасування захисту для грантових організацій.
Крім того, Знай.ua повідомляв, екстаможник Руслан Фірсов позичив 375 тисяч доларів у друга, а дружина придбала Toyota Land Cruiser