Румунія змінила своє рішення щодо спільного виробництва ракет з Україною: в медіа з'явилася інформація про "Нептуни".

Згідно з інформацією, румунська сторона не прийняла запропоновану ініціативу.

Румунія отримала можливість започаткувати спільне виробництво ракетних озброєнь з Україною, але вирішила відмовитися від цієї вигідної ініціативи. Як зазначає Defense Express, таким чином сусідня країна упустила можливість укріпити свій оборонно-промисловий сектор.

"Україна висловила Румунії ідею про створення спільного виробництва ракетного озброєння. Проте румунська сторона вирішила відмовитися від цієї пропозиції, що лише додало ще один невдалий проект до списку нереалізованих ініціатив у сфері оборонної промисловості, які мали на меті посилення її армії", - повідомляють аналітики.

Як повідомляє профільний портал Defense Romania, цю інформацію озвучив у подкасті Obiect EuroAtlantic відставний румунський генерал Дан Греку. Хоча деталей про тип ракетного озброєння, яке планувалося виробляти, не наводиться, є підстави вважати, що мова могла йти про крилаті ракети "Нептун". Це припущення базується на публікаціях Army Recognition, де в серпні 2024 року вже згадувалося про можливу співпрацю між Києвом і Бухарестом у цьому напрямку.

Відомо, що вдосконалені моделі ракет "Нептун" на той момент вже мали дальність ураження до 400 кілометрів, що значно розширювало їх потенціал як для морських, так і для наземних цілей. Однак, зазначають аналітики, навіть попри такі очевидні переваги, румунська сторона не скористалася можливістю стати частиною цього проєкту.

Причини, чому спільне виробництво ракет з Україною не відбулося, наразі залишаються невідомими. Як зазначає видання Defense Romania, Бухарест вже стикався з подібними ситуаціями у минулому, коли втратив вигідні оборонні проекти. Наприклад, у 1990-х роках Румунія мала шанс почати випуск вертольотів Bell, але й цей можливість була упущена.

Окремо аналітики звертають увагу на той факт, що ще за часів існування Варшавського договору Румунія була користувачем тактичних ракетних комплексів "Ельбрус". Проте ці системи були зняті з озброєння у 1990-х роках, і на сьогодні єдиними відомими зразками ракетного озброєння в румунській армії є 36 пускових установок до систем M142 HIMARS, а також берегові ракетні комплекси "Рубеж" з протикорабельними ракетами П-15 "Термит".

За інформацією Defense Express, наразі в Румунії доступні тільки 36 пускових установок для системи M142 HIMARS та берегові ракетні комплекси "Рубеж", які використовують ракети П-15 "Термит". Проте, щодо технічного стану комплексів "Рубеж" в країні точних відомостей поки що немає.

Якщо уявити, що Румунія вирішила співпрацювати з Україною в рамках спільного проекту, який стосується ракет "Нептун", це могло б суттєво підвищити її здатність вражати цілі на значних відстанях, у тому числі й наземні об'єкти.

"У серпні 2023 року були повідомлення також і про те, що Румунія разом із Raytheon на своїй території буде вести спільне виробництво ракет-перехоплювачів SkyCeptor, або ж PAAC-4. Поточний стан реалізації цієї домовленості також поки невідомий", йдеться у статті.

Згідно з інформацією, наданою УНІАН, у 2024 році Army Recognition повідомило про плани Румунії співпрацювати з Україною у створенні вітчизняних протикорабельних ракет Р-360 "Нептун". Посол України в Румунії Ігор Прокопчук підкреслив важливість цієї співпраці для зміцнення оборонних можливостей країн, а також у сфері енергетики.

В Army Recognition підкреслили, що на відміну від французьких повітряних ракет SCALP-EG, українські ракети "Нептун" здатні бути запущеними з наземних платформ і ефективно уражати як наземні, так і морські об'єкти на відстані до 400 кілометрів.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.