Рубіо охарактеризував війну в Україні як "конфлікт за проксі" між Сполученими Штатами та Росією, підкресливши, що його слід терміново вирішити.
Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на його бесіду з Fox News.
"І, відверто кажучи, це проксі-війна між ядерними державами - США, які допомагають Україні, і Росією - і вона має закінчитися. І ні в кого немає, ні ідеї, ні плану, як покласти цьому край", - сказав Рубіо.
За його словами, жодна зі сторін поки що не володіє ясним планом для завершення конфлікту. Він переконаний, що стратегія союзників України полягає лише у постійній військовій допомозі, що, на його думку, не є дієвим шляхом для розв'язання проблеми.
Рубіо підкреслив, що, незважаючи на важкі випробування, з якими Росія зіштовхнулася на початкових етапах війни, вона залишається впливовою державою і демонструє певний прогрес. Однак, варто зазначити, що вона не володіє суттєвою перевагою. У цьому контексті, конфлікт опинився в безвиході. Він також акцентував увагу на тому, що Трамп намагається знайти шлях до мирного вирішення, залучаючи обидві сторони до діалогу, і закликав Україну не перешкоджати цьому процесу.
За словами сенатора, напруженість між Києвом і Вашингтоном зросла після заяви віцепрезидента США про необхідність дипломатичного вирішення війни.
"Зеленський вирішив кинути виклик віцепрезиденту та поставити під сумнів саму можливість дипломатії", - зауважив Рубіо, додавши, що саме це й призвело до конфлікту.
Водночас він висловив сподівання, що ця позиція буде переглянута, оскільки переговори неминуче вимагатимуть поступок від обох сторін.
"Ми маємо посадити українців і росіян за стіл переговорів, і тільки Трамп може зробити це можливим", - підсумував Рубіо.
Нагадаємо, напередодні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником президента США з питань національної безпеки Майклом Волтцом. Домовилися про зустріч переговорних команд найближчим часом.
Окрім цього ми повідомляли, що Україна та США обговорюють дату та місце зустрічі для переговорів щодо припинення війни. Йде обговорення щодо команди перемовників.
Радник з національної безпеки президента Сполучених Штатів Майк Волтц повідомив, що "представники влади ведуть переговори щодо дати, локації та складу делегації, яка могла б сприяти завершенню конфлікту".