Обговорення можливості миротворчого контингенту в Україні поки що є передчасним, зазначив Шольц.
Санкції проти Росії залишаться в силі, поки країна не погодиться на мирні умови, що визначені Україною, - заявив Шольц.
Цю інформацію озвучив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на N-tv. Також про це інформують Контракти.UA.
За словами Шольца, питання розміщення миротворців в Україні не обговорювалось на зустрічі керівників держав-членів ЄС у Брюсселі. При цьому знову висловився проти ідеї введення миротворчих сил в Україну у разі можливого припинення вогню.
Він зазначив, що специфічна структура архітектури безпеки "в даний момент не підлягає конструктивному обговоренню".
"Але це має бути щось, що, на нашу думку, також має трансатлантичну структуру", - підкреслив він.
Шольц відповів, що наразі не було "жодних дискусій про сухопутні війська або щось подібне, тому що це взагалі не є питанням".
Дискусії щодо потенційної миротворчої місії в Україні продовжуються. Раніше президент Франції Еммануель Макрон висловив ідею про можливе розміщення європейських військових у випадку, якщо конфлікт буде призупинено.
У той же час в Італії Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ оголосили, що італійські збройні сили зможуть приєднатися до цієї місії тільки після завершення активних бойових дій. Вони також акцентували увагу на важливості надання надійних гарантій безпеки для України.
Згідно з інформацією, наданою Politico, під час майбутньої зустрічі президента Володимира Зеленського з європейськими керівниками 18 грудня одним із ключових питань стане обговорення миротворчої місії.
Нещодавно міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив думку, що Німеччина, ймовірно, стане важливим гравцем у процесі укладання угоди про припинення вогню між Росією та Україною. Проте на даний момент немає конкретної інформації про структуру миротворчих підрозділів.
Одночасно, інформаційне агентство Reuters отримало дані про кількість солдатів, яких Захід може надіслати.
Президент Володимир Зеленський висловив підтримку ініціативі Франції про розгортання миротворчих сил. Київ звертається до своїх партнерів з закликом приєднатися до цих зусиль.