Російські сили оволоділи трьома новими населеними пунктами на території Курщини, повідомляє Reuters. Детальніше читайте в Експрес онлайн.

У неділю Міністерство оборони Російської Федерації повідомило, що російські війська успішно повернули контроль над трьома населеними пунктами в західній частині Курської області.

Це є етапом операції з вигнання українських військових, які контролюють певні території, через сім місяців після початку транскордонного вторгнення, повідомляє "Експрес", посилаючись на інформацію агентства Reuters.

Заява міністерства країни-агресорки, опублікована в месенджері Telegram, послідувала за повідомленнями російських блогерів про те, що російський спецназ прокрався на кілометри газопроводом поблизу міста Суджа, намагаючись здивувати українські сили.

Згідно з інформацією міністерства, три населені пункти - Мала Локня, Черкаське Порічне та Косиця, які в даний момент знаходяться під контролем Росії, розташовані на північ від Суджі. "Збройні сили РФ продовжують знищення українського військового угруповання на території Курської області", - йдеться в офіційному повідомленні.

Раніше опублікований звіт російських блогерів про операцію на трубопроводі, здається, є тактичною маніпуляцією, метою якої було відрізати тисячі українських військових у цьому регіоні напередодні перемовин між Україною та Сполученими Штатами щодо потенційної мирної угоди для припинення конфлікту.

У серпні українські збройні сили оволоділи приблизно 1300 квадратними кілометрами території Курської області Росії. За інформацією з Києва, ця акція мала на меті створення важеля для майбутніх мирних переговорів та примусити Росію перенаправити свої війська зі сходу України.

В останні дні Росія активно прагне відновити контроль над регіоном, досягнувши певних досягнень. Карти з публічних джерел у п'ятницю продемонстрували, що українські сили в Курську опинилися на межі оточення внаслідок швидкого просування російських військ. "Кришка димлячого казана майже закрита", — написав у Telegram колишній президент Росії Дмитро Медведєв. "Наступ триває", — підкреслив він.

Юрій Подоляка, український військовий блогер з проросійськими поглядами, поділився інформацією про те, як російський спецназ зміг просунутися на майже 16 км вздовж внутрішньої частини газопроводу шириною 1,5 метра. Вони провели кілька днів у трубі, перш ніж несподівано атакувати українські підрозділи з тилу поблизу Суджі.

Проросійський військовий канал "Два майори" повідомив, що в Суджі відбувається значна битва, в якій російські війська змогли здивувати українських військових, проникнувши в цей сектор через газопровід.

У заяві українських десантно-штурмових військ повідомляється, що російські військовослужбовці намагалися закріпитися, використовуючи трубопровід, але їх швидко виявили та піддали атаці з ракет, артилерії та безпілотників. Генеральний штаб Збройних сил України пізно ввечері зазначив, що українські сили успішно відбили 15 атак з боку росіян у Курській області, при цьому шість збройних зіткнень продовжують тривати. Також зафіксовано 12 авіаударів російських військ по українських позиціях.

Москва офіційно не згадувала про роботу газопроводу, але командувач чеченського спецназу "Ахмат" генерал-майор Апті Алаудінов перепостив у Telegram фотографії спецназу всередині газопроводу. Газопровід радянських часів Уренгой-Помари-Ужгород раніше постачав газ із Західного Сибіру через Суджу до України, але Україна припинила весь транзит російського газу через свою територію з 1 січня.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.