Російські представники "обертаються" навколо Трампа, прагнучи здійснити на нього вплив, - зазначив Стубб.
Президент Фінляндії звернувся до своїх союзників з проханням зберігати зв'язок із Трампом, оскільки Росія намагається вплинути на його ставлення до України.
Президент Фінляндії Александр Стубб висловив занепокоєння європейським союзникам щодо можливих спроб Москви вплинути на Дональда Трампа, президента США. У повідомленні The Telegraph зазначається, що він підкреслив: "росіяни активно намагаються залучити Трампа до своїх ідей", прагнучи переконати його підтримати ініціативи Володимира Путіна щодо завершення конфлікту в Україні.
На зустрічі "коаліції охочих" Стубб закликав українських партнерів підтримувати активний діалог з Білим домом, щоб "ворог не залишався єдиним, хто має зв'язок із Трампом". Він підкреслив, що Трамп наразі задоволений участю Європи у його зусиллях щодо завершення конфлікту, проте навколо нього знову активізувалися російські посланці.
Його попередження було висловлено після прибуття до Вашингтона посланця Путіна Кирила Дмитрієва, який намагався домогтися послаблення свіжих американських санкцій щодо "Роснафти" та "Лукойлу".
Європейські партнери висловлюють занепокоєння, що Москва намагається переконати Трампа підтримати концепцію мирного врегулювання в Україні в обмін на територіальні поступки з боку Києва. Як повідомляє The Telegraph, Трамп вже скасував заплановану зустріч з Путіним у Будапешті, оскільки той відмовився йти на компроміс щодо віддання Росії частини Донбасу.
В даний момент об'єднана команда союзників займається реалізацією стратегії, яку висунув прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер:
Європейський Союз має намір завершити узгодження цієї ініціативи до грудня, незважаючи на протидію з боку Бельгії, що контролює більшість заморожених активів Росії.
У той же час представник Дмитрієв повідомив CNN, що Росія, США та Україна "перебувають на шляху до укладення дипломатичної угоди", проте Київ підкреслює, що жодна з українських територій не може бути визнана частиною Росії.
Як повідомляло агентство УНІАН, Кирило Дмитрієв, голова Російського фонду прямих інвестицій та спеціальний представник президента Росії, приїхав до Сполучених Штатів для проведення офіційних переговорів з представниками адміністрації президента Дональда Трампа. Ця зустріч відбувається всього через кілька днів після оголошення Вашингтоном нових суворих санкцій проти Москви.
Axios повідомив, що Дмитрієв має заплановану зустріч із представником Білого дому Стівом Віткоффом. Ця зустріч відбудеться в Маямі 25 жовтня.
На тлі новин про візит у США Дмитрієв заявив, що Москва, США та Україна близькі до дипломатичного врегулювання, яке дасть змогу покласти край війні.