Експерти повідомляють, що Росія намагається організувати масштабний ракетний наступ, однак ця спроба виявляється не такою успішною.

Російські сили готуються до нанесення потужного ракетного удару по Україні, очікуючи сприятливого моменту.

З цим у них не складається через низку причин, сказав авіаційний експерт Валерій Романенко в ефірі Radio NV.

"По-перше, в нас збільшилася кількість засобів ураження. У нас виросли, в незначній мірі, але все одно в нас знаходиться мінімально вісім Patriot в нашій системі протиповітряної оборони. Тобто деяку кількість об'єктів ми здатні захистити від усіх засобів ураження. Росіяни це розуміють, коли збивається, скажімо так, 90 відсотків балістики, а з крилатими ракетами інколи й більше, а якщо об'єкти захищені, то збивається до 100 відсотків ракет. Росіяни розуміють, що уразити, вивести з ладу об'єкти їм буде забагато коштувати", - сказав він.

До початку масштабної війни їхні прогнози вказували, що зможуть перехопити не більше ніж половину ракет. Проте загарбники зовсім не уявляли, що насправді більшість їхніх ракет буде знищено.

"Згадайте про вражаючі удари, які теплові електростанції під Києвом зазнали від ракет Х-69. Ми навіть не могли уявити, що ці снаряди здатні літати на висоті близько 20 метрів. Однак друга спроба атаки цими ракетами завершилася невдачею, а під час останньої масованої атаки всі чотири снаряди цього типу були знищені. Також слід зазначити нові типи ракет, які російська сторона намагалася запустити по Україні. Я маю на увазі модифікації ракет Х-101, оснащені системами радіоперешкод та з підвищеним запасом боєприпасів," - зауважив Романенко.

Погодні умови теж впливають на обстріли. Найкращі російські ракети мають систему TERCOM і DSMAC, які повинні орієнтуватися по ландшафту, над яким вони пролітають.

Українські розробники РЕБ створили систему, яка здатна ставити ефективні перешкоди. Зараз росіяни перестали використовувати "Калібри", бо вони не мають систему орієнтації під собою. Ці ракети виявляються зараз неефективними, тому вони практично не використовуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Калібрах" замість західних деталей збільшили кількість російських - ЗМІ

"Цей набір факторів — підвищення результативності протиповітряної оборони, активне використання РЕБ, а також несподівано високі втрати серед російських військ — змушує їх чекати на ідеальні умови для завдання вирішального удару. Для них такими умовами є низькі температури та сильні морози, тобто метеорологічні фактори, які сприятимуть ефективному використанню крилатих ракет. Наразі їм це не вдається," — зазначив експерт.

В Росії спостерігається щорічне зниження виробництва бойових літаків. У 2023 році випуск скоротився на три одиниці в порівнянні з 2022 роком. У 2024 році зниження становитиме одну одиницю, якщо порівнювати з попереднім роком.

"Про що це говорить? Літак - це насамперед складні радіоелектронні компоненти. Схоже, що росіянам такі канали перекрили, і вони нездатні їх виробляти. А виробництво ракет - це такі самі високотехнологічні засоби, високотехнологічні системи озброєння, які потребують великої кількості радіоелектронних компонентів. І плюс до того, що я сказав, треба додати, що в них не росте виробництво ракет. А вони у 2022-2023 роках вистрілювали їх, попри недоторкані запаси", - підсумував Валерій Романенко.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.