Росія пред'явила Сполученим Штатам умови для завершення конфлікту в Україні, повідомляє Reuters.
Вимоги передбачають, що Київ не повинен бути членом НАТО, а також не має бути розміщено іноземні військові сили на території України.
Росія надала Сполученим Штатам перелік умов для укладення угоди про завершення конфлікту в Україні та відновлення двосторонніх відносин з Вашингтоном.
Про це пише Reuters з посиланням на два джерела.
Згідно з інформацією, наданою джерелами, представники Росії та США вели переговори щодо умов під час особистих зустрічей і відеоконференцій протягом останніх трьох тижнів.
У статті зазначається, що "вони охарактеризували вимоги Кремля як досить загальні та схожі на ті, що раніше були висунуті Україні, Сполученим Штатам та НАТО".
Ці початкові умови передбачали, що Київ не буде членом НАТО, укладення угоди про заборону розміщення іноземних військових контингентів в Україні, а також міжнародне визнання заяви президента Володимира Путіна про приналежність Криму та чотирьох областей до Росії.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп очікує від Володимира Путіна відповіді щодо можливості 30-денного перемир'я. Це оголошення зробив президент України Володимир Зеленський у вівторок, зазначивши, що готовий сприйняти його як перший крок до мирних переговорів. Однак позиція Путіна щодо можливої угоди про припинення вогню залишається поки що невизначеною, повідомляють журналісти.
Різні американські чиновники, законотворці та аналітики висловлюють занепокоєння, що Путін може скористатися перемир'ям для зміцнення, на їхню думку, своїх зусиль щодо розколу між США, Україною та Європою, а також для підриву можливих мирних переговорів.
Нагадаємо, 11 березня Сполучені Штати вирішили відновити військову допомогу та обмін розвідувальною інформацією після того, як Україна підтвердила свою готовність підтримати ініціативу щодо припинення вогню.
Україна заявила про свою готовність до 30-денного режиму тиші, але це не вказує на те, що конфлікт буде призупинено.
Американська пропозиція передбачає повне припинення вогню в українсько-російській війні, і це є більшим за пропозицію про перемир'я на морі та в повітрі, з якою на переговорах у Джидді виступала українська сторона, заявив 11 березня у вечірньому відеозверненні президент України Володимир Зеленський.
Коментуючи результати переговорів, їхній учасник держсекретар США Марко Рубіо повторив тезу про те, що українсько-російська війна "не має військового вирішення".
"Перш ніж вести переговори, потрібно припинити стрілянину. Українці на це погодилися. Ми сподіваємося, що росіяни скажуть "так", щоб ми могли закінчити війну у спосіб, який буде прийнятним для обох сторін", - сказав очільник зовнішньополітичного відомства США, додавши, що "ні" з боку Росії означатиме перешкоду цим зусиллям.