Росія може здійснити удар "Орешніком" по Києву або західним регіонам України: озвучено потенційні дати.
Росія планує здійснити нову атаку на Україну.
Експерт озвучив потенційні дати можливих ракетних атак з боку Росії. Крім того, з'ясувалося, які конкретні регіони стали мішенню для агресорів в цей раз.
Усі деталі були викладені журналістами в ексклюзивному матеріалі TSN.UA.
Росія планує провести демонстраційний удар стратегічною зброєю по західній частині України або спробує атакувати Київ у період з 10 до 19 грудня. Таку інформацію озвучив експерт з міжнародних відносин Валерій Чалий під час свого виступу на телеканалі NTA.
На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Росія вдарить "Орешніком" по Києву або заходу України: названо можливі дати!
За його словами, 23 листопада російські сили вже спробували запустити другу балістичну ракету, яку Путін охрестив "Орешніком", з метою вдарити по українській столиці, але запуск виявився невдалим. Крім того, він зауважив, що ймовірними мішенями для атак можуть стати західні області України, оскільки в Кремлі прагнуть продемонструвати дальність своєї зброї, здатної досягати країн Європи.
"Тепер [ціллю для удару] знову може бути Київ, але швидше - місцевість між Львовом і Ужгородом, Карпати."
Він також підкреслив, що "демонстрація випробування тактичного ядерного боєзаряду" залишається актуальною темою для обговорення.
"Це не нагнітання якоїсь ситуації, не підігрування Москві. Це реалії, щоб продемонструвати Дональду Трампу і Америці, а насамперед Європі, свої позиції."
Варто зазначити, що такі прогнози фахівців мають підстави. Нещодавно російський лідер виступив з погрозами на адресу України у зв'язку з атаками на глибокі території агресора, Росії. Зокрема, він натякнув на можливість завдання ударів по Києву.
З його слів, російський Генштаб та Міноборони наразі підбирають цілі для ударів на території України цією новою ракетою. Окрім того, "фюрер" цинічно наголосив, що нібито дії Москви щодо атак на Україну викликані провокаціями Києва. Зокрема, висловився диктатор Росії, ударами вглиб його країни.
Цікаво, що диктатор веде війну нібито проти НАТО, але насправді атакує Україну. Для посилення своїх погроз він вирішив використовувати цифри. Після масового ракетного обстрілу України кремлівський лідер Володимир Путін оголосив, що Росія виробляє в десять разів більше ракет, ніж усі країни НАТО разом. Агресор планує збільшити виробництво на 25-30% у наступному році. Він також зазначив, що в Росії можуть з'явитися нові ракетні системи, адже "клієнт може бути незадоволений".
За словами Путіна, РФ неодноразово говорила про те, що удари західною далекобійною зброєю означатимуть пряме залучення НАТО до конфлікту.
Російські ракетні комплекси "Орешнік" стали центральним елементом у заявах Путіна про загрози. Під час саміту ОДКБ він повідомив, що Росія почала масове виробництво цих ракет. За словами російського керівника, у них також є декілька інших систем, готових до використання, які схожі на "Орешнік".
Путін заявив, що Росія продовжить свої бойові випробування нових ракет у відповідь на дії супротивника. Він підкреслив, що Москва завжди готова реагувати на атаки. Лідер Кремля попередив, що у разі масованого використання ракет "Орешнік" потужність удару може зрівнятись із ядерною зброєю. Президент РФ також зазначив, що Генеральний штаб та Міністерство оборони активно обирають цілі для ураження на території України. Крім того, Путін висловив думку, що в найближчі роки в Росії з'являться нові гіперзвукові системи, які будуть унікальними за своїми характеристиками.
Нещодавно весь світ став свідком погроз, які надійшли від лояльних підданців російського диктатора. Хоча шуму було чимало, давайте розглянемо все по порядку. Не так давно американське видання "The New York Times" випустило надзвичайно цікаву статтю, в якій йдеться про те, що чинний президент США Джо Байден намагається максимально використати можливості для надання допомоги Україні напередодні закінчення свого терміну, що спливає на початку 2025 року.
Оскільки Україна просила надати як гарантії безпеки запрошення приєднання до НАТО, а за час каденції Байдена цього не вдалося зробити і це малоймовірно під час президентства Трампа, тому низка американських чиновників припускає, що нинішній президент США може повернути Україні ядерну зброю, яку було вилучено після розпаду СРСР.
Щоб ви зрозуміли, в Офісі президента України підкреслили, що головна мета полягає не в здобутті ядерної зброї, а в остаточному завершенні війни та забезпеченні безпеки шляхом ліквідації Росії як агресора. Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю 24 каналу. Він зазначив, що нині можливе те, про що 5-10 років тому ніхто навіть не міг уявити. За словами Подоляка, європейські країни самі виростили "монстра" на ім’я Російська Федерація, співпрацюючи з нею, приймаючи корупційні кошти та дозволяючи їй монополізувати енергетичну інфраструктуру, незважаючи на заборони третього енергетичного пакету. Він також додав, що Європа прагнула перетворити РФ на партнера, але тепер цей "партнер" заливає кров'ю Східну Європу.
Подоляк зазначив, що для реалізації цього сценарію Україна має високотехнологічну зброю, однак необхідна її достатня кількість для забезпечення потреб Сил оборони. Водночас він підкреслив, що про передачу Україні ядерної зброї не йдеться.
Однак, незважаючи на заяви Подоляка, в Росії спалахнули хвилювання. Зокрема, колишній президент РФ та член Ради безпеки Дмитро Медведєв висловився на адресу чинного президента США Джо Байдена, обурюючись через можливу появу ядерної зброї в Україні. Він застеріг про "конфлікт" і загрозу використання російської "ядерної" зброї. Повідомлення Медведєва з’явилося вранці 26 листопада.
Медведєв визнaв, що Російська Федерація є "найбільшою ядерною державою у світі" та відзначив, що вона вчинила агресію проти без'ядерної України, назвавши зміну цього статусу "абсурдною". Член російського Радбезу попередив, що "ядерний конфлікт" стане реальністю, якщо загрози постачання зброї продовжуватимуться. Він також підкреслив, що Кремль готовий скористатися пунктом 19 своєї оборонної доктрини, якщо ядерна зброя все ж з'явиться на території України.
А тим часом речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що в Росії вкрай негативно ставляться до повідомлення газети New York Times про те, що деякі американські чиновники нібито пропонують повернути Україні ядерну зброю.
Він також зазначив, що згадані коментарі є анонімними. Окрім цього, Пєсков висловив свою думку щодо занепокоєння деяких західних політиків, які переживають, що між Росією та їхніми державами може виникнути ядерна ескалація. Це занепокоєння з'явилося після того, як Росія здійснила ракетний удар по Дніпру, використавши ракету "Орешнік".
У той же час, білоруський лідер Олександр Лукашенко звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про розміщення балістичних ракет "Орешнік" на території Білорусі.