Росія в Курській області має намір забрати в України ключову перевагу в перемовинах, повідомляє WSJ.
Українські військові висловлюють сумніви щодо своїх можливостей тривало контролювати цю ділянку.
Росія прагне відновити контроль над Курською областю до моменту інавгурації Дональда Трампа, щоб позбавити Київ важливого важеля в мирних переговорах. Як повідомили українські військові виданню The Wall Street Journal, російські війська атакують їхні позиції з такою жорстокістю, що іноді переходять в наступ прямо через тіла своїх загиблих солдатів.
"Вони атакують постійно - вранці, вдень, вночі", - каже Геній, командир батальйону 47-ї механізованої бригади України.
Він розповів, що близько шести тижнів тому росіяни почали контрнаступ, залучивши цілі колони бронетехніки, і відтіснили українців. За словами Генія, втративши велику кількість бронетехніки, росіяни відмовилися від цієї стратегії і почали відправляти людей пішки невеликими групами.
"Справитися з трьома особами не є надто важким завданням, але коли вони рухаються один за одним, деякі з них можуть просунутися вперед", - зазначив він. "Іноді це всього лише кілька метрів, але за кілька тижнів це перетворюється на вражаючий прогрес".
Як пише WSJ, на відміну від східного фронту, де українські війська вже кілька місяців скаржаться на брак боєприпасів і, особливо, людей, бригади, які воюють у Курську, в основному добре оснащені.
За словами Генія, його підрозділ, використовуючи бойові машини "Бредлі" американського виробництва, зміг проводити регулярні ротації військ в окопах, що через постійну загрозу безпілотників стало практично неможливим для підрозділів, не оснащених найсучаснішим обладнанням.
За висловлюваннями Генія, у його місцевості росіян нараховується приблизно утричі більше, ніж українців, а також у шість разів більше безпілотників з вибуховими пристроями.
Один з українських військових, який бере участь у боях під Суджею, зазначив, що співвідношення українських бійців до російських сил у цьому регіоні перевищує 10 до 1. Він також додав, що більшість солдатів його підрозділу отримали поранення і не здатні брати активну участь у бойових діях.
"Їх (росіян) неможливо підрахувати - територія, де вони завдають ударів, усіяна тілами", - зазначає він. - "Вони фактично наступають на тіла своїх побратимів, коли йдуть в наступ".
Окрім цього, Росія атакує лінії постачання та склади, використовуючи плануючі бомби, які українські сили не можуть перехопити. Ситуація ускладнюється і з основним зв'язком, адже супутникова інтернет-система Starlink не функціонує на території Росії.
В'ячеслав Хоменко, який очолює взвод 21-ї механізованої бригади українських збройних сил, провів паралелі між боями в Курській області та Бахмутом. Він підкреслив, що на третьому році конфлікту стало значно складніше підтримувати бойовий дух солдатів. Близько 90% бійців у його взводі складають новачки, які не мають достатнього досвіду та мотивації для ведення бойових дій.
"Люди втомилися. Принаймні раз на місяць мені доводиться нагадувати їм, що вони воюють, щоб їхнім онукам не довелося цього робити". У перший рік війни я б навіть не подумав виголосити таку промову".
Франц-Штефан Гаді, військовий аналітик із Відня, вважає, що росіяни, схоже, намагаються виснажити українців перед ще масштабнішим наступом з метою відвоювати Курську область.
"За словами експерта, українська стратегія зосереджується на збереженні Курської області як інструмента торгу, прагнучи до оптимального співвідношення втрат у порівнянні з російськими силами. Він вважає, що Україні буде складно утримати цю територію, проте росіянам також не буде легко."
В українських військах, які беруть участь у бойових діях у Курську, виникають сумніви щодо доцільності проведеної операції. Декілька солдатів висловлюють своє невдоволення через втрати в територіях на сході держави. Водночас, інші вважають, що якщо їм вдасться утриматися в Курську до зимових морозів, то навесні їх буде значно важче витіснити.
Командир батальйону з 47-ї бригади Геній сказав, що не впевнений, як довго вони зможуть утримувати Курську область.
"Я вважаю, що зрештою вони нас витіснять. Вони мають намір досягти кордону будь-якою ціною, тож це обов'язково станеться," - зазначив він.
За інформацією УНІАН, контроль над територіями в Курській області є надзвичайно важливим для України, причому його значення перевищує навіть необхідність оборони на сході країни.
20 листопада українські військові здійснили потужний ракетний удар з використанням ракет Storm Shadow по цілі в Курській області. Аналітики вважають, що основним об'єктом атаки був бункер, в якому могли перебувати генерали з Росії та Північної Кореї.
Не так давно в медіа з'явилася новина про те, що Курська операція Збройних Сил України зірвала наміри Росії щодо наступу на Запоріжжя.