Росія передала Сполученим Штатам перелік своїх умов для досягнення мирної угоди щодо завершення конфлікту в Україні, повідомляє Reuters.

Країна-терорист Росія вже могла передати Сполученим Штатам список своїх вимог для укладання угоди про припинення вогню в Україні. Однак поки що залишається незрозумілим, чи готова Кремль вести мирні переговори з Києвом до їхнього прийняття.

Водночас, Москва має намір перезавантажити відносини з Вашингтоном. Про це повідомляє Reuters.

Два інформовані джерела повідомили, що представники Росії та США вели переговори щодо умов завершення конфлікту як під час особистих зустрічей, так і через онлайн-формати впродовж останніх трьох тижнів. Вони відзначили, що вимоги Кремля мають характер максималізму і нагадують ті, які раніше висувалися на адресу України, Сполучених Штатів та НАТО.

Мова йде про російські вимоги, які включають виключення можливості вступу України до НАТО та заборону на розміщення іноземних військових формувань на українській території. Окрім того, диктатор Володимир Путін сподівається, що світова спільнота визнає території України, які він окупував, як частину Росії.

Крім того, російська сторона вимагає від Сполучених Штатів і НАТО звернути увагу на те, що Москва називає "основними причинами" конфлікту, зокрема, на розширення Північноатлантичного альянсу в східному напрямку.

Різні американські посадовці, законодавці та аналітики висловлюють занепокоєння, що Путін може погодитися на 30-денне припинення вогню, але використає цей час для нарощування агресії, розподілу сил між США, Україною та Європою, а також для зриву можливих мирних переговорів.

При цьому фахівці підкреслили, що протягом останніх двадцяти років Москва неодноразово висувала подібні вимоги, деякі з яких стали предметом офіційних переговорів із США та Європейськими країнами. Остання серія обговорень відбулася з адміністрацією 46-го президента США Джо Байдена в кінці 2021 року та на початку 2022 року, коли тисячі російських військових були розміщені на кордоні з Україною, готові до можливого вторгнення. У цих вимогах ішлося про обмеження військових дій США та НАТО від Східної Європи до Центральної Азії.

Аналітики також вважають, що Стамбульські угоди 2022 року можуть стати основою для початку мирних переговорів. У той час Росія вимагала, щоб Україна відмовилася від своїх прагнень щодо вступу до НАТО та отримала статус без'ядерної держави на постійній основі. Крім того, Москва наполягала на необхідності накласти вето на дії країн, які бажали б надати допомогу Україні в умовах конфлікту.

Нагадаємо, агресор наполягає, щоб Україна пішла на територіальні поступки та відмовилася від ідеї розміщення миротворчої місії. Крім того, РФ наполягає на створенні так званої буферної зони на кордоні із російськими регіонами.

Раніше з’являлася інформація, що російський лідер Володимир Путін може використати пропозицію про 30-денне припинення вогню, погоджену під час переговорів між США та Україною, як засіб тиску. Він, зокрема, намагатиметься отримати певні поступки до початку формальних мирних перемовин.

Як повідомляло OBOZ.UA, Росія відреагувала на результати переговорів між США та Україною, під час яких було озвучено пропозиції про повне припинення вогню. Окупаційні сили заявили, що всі можливі угоди будуть укладені на умовах Москви, а не Вашингтона.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.