Росія здійснила напад на Київ після телефонної розмови між Трампом і Путіним: у ЦПД роз'яснили, що означає "сигнал" з Кремля.

Нічна атака російських військ на Київ та Київщину відбулася одразу після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним. Таким кроком Кремль прагне змусити Вашингтон не втручатися в події в Європі та відмовитись від допомоги Україні.

Цю інформацію озвучив Андрій Коваленко, керівник українського Центру боротьби з дезінформацією.

"Напад на Київ та його околиці є сигналом Росії для США, в якому звучить приблизно таке: не втручайтеся і не підтримуйте Україну. Путін все ще прагне захопити всю територію України, щоб наша країна залишалася в сфері впливу РФ," – йдеться у заяві.

Путін, не здатний досягти значних результатів на фронтових позиціях, перейшов до атакування тилових об'єктів. Його основна мета полягає у відновленні контролю Росії над Україною.

Голова ЦПД попередив, що в ситуації, коли Путін виготовляє власну зброю та отримує її з КНДР, а також отримує підтримку з боку Китаю, західні союзники демонструють обережність у своїх рішеннях. Це може призвести до агресії в Балтійському регіоні. Він також зазначив, що китайські висловлювання про те, що "Росія не має права на поразку", ставлять Захід перед важким вибором.

Позиція Китаю, що Росія "не може зазнати поразки", насправді ставить західні країни перед вибором: продовжувати ілюзію, що дипломатичні зусилля без тиску можуть привести до успіху і що Москву можливо "відштовхнути від Пекіна", або ж зрештою визнати, що в такому разі ця ситуація затягнеться, і потрібно буде відсунути конфлікт глибше в Росію, ближче до Китаю, а не до Європи, -- йдеться в повідомленні.

Він також висловив ідею перетворення Північноатлантичного альянсу з чисто оборонної структури на наступальну. За словами Коваленка, така трансформація повинна супроводжуватися суттєвими економічними санкціями проти Росії та її партнерів.

Керівник ЦПД зазначив, що військова підтримка України, активні наступальні дії НАТО та суворі санкції проти Росії й її партнерів становлять єдиний ефективний спосіб, який може зупинити подальше ескалацію конфлікту.

"В іншому випадку, ці дії доведеться виконати, проте фронт може переміститися в район Балтійських країн, неподалік кордону з Польщею, паралельно з конфліктом в Україні, якщо політика, яку ми спостерігаємо сьогодні, залишиться незмінною. Ми, безумовно, зможемо стримувати росію тут, але для Балтії це може бути зовсім інакше," – зазначив Коваленко.

Нагадаємо, уночі 4 липня російські війська здійснили масовану атаку на Україну. За попередніми даними, армія РФ застосувала ракети типу "Іскандер-М/KN-23", а також гіперзвукові "Кинджали".

Протягом кількох годин столиця зазнавала обстрілів, внаслідок яких вибухи лунали в різних частинах міста. Пошкодження були зафіксовані принаймні на 13 об'єктах у Солом'янському, Святошинському, Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах. Станом на 08:00, число поранених зросло до 23 осіб.

Президент України Володимир Зеленський уже відреагував на чергову атаку росіян, підкресливши потребу в посиленні протиповітряної оборони.

Напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив, що провів телефонну бесіду з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої обговорювалися події, пов'язані з війною в Україні. Трамп зазначив, що в ході цих переговорів не вдалося досягти "жодного прогресу".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.