Річниця атаки на "Охматдит": ГУР виявило виробників ракет Х-101, які досі не підпали під санкції.
Ці підприємства мають можливість користуватися обладнанням, комплектуючими та технологіями, які є життєво важливими для виготовлення ракет.
Країни Західної Європи досі не наклали санкції на ряд компаній, які постачають деталі для російської крилатої ракети Х-101. Саме ця ракета рік тому стала знаряддям масованого удару по спеціалізованій дитячій лікарні "Охматдит" у Києві під час обстрілів російських військових. Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України через свою сторінку у Facebook.
"Численні компанії, які виробляють ракети Х-101, одна з яких здійснила атакувальний удар по лікарні "Охматдит", не підпадають під західні санкції", - зазначено в повідомленні.
У цьому контексті, ГУР у секції "Елементи зброї" на порталі War&Sanctions розміщує інформацію про внутрішню структуру російської крилатої ракети Х-101. Зокрема, користувачі можуть ознайомитися з даними про ключові компоненти та блоки ракети, а також інформацією щодо підприємств, залучених до її виробництва та виготовлення її складових, на сайті "Головного порталу про спонсорів та співучасників агресії".
У розвідці нагадали, що рік тому Росія скоїла ще один воєнний злочин, здійснивши навмисний обстріл крилатою ракетою Х-101 одного з корпусів дитячої лікарні "Охматдит". Цей удар призвів до загибелі двох осіб, а понад 50 людей отримали поранення, серед яких були і діти.
Отже, в річницю злочинного нападу на "Охматдит" ГУР представляє інформацію про більше ніж 70 компаній, які займаються розробкою та виробництвом ракети Х-101, разом із її компонентами, такими як турбореактивний двигун, система наведення, електронні елементи, підшипники та поковки.
"Чимало з них все ще не підпадають під санкції жодної з країн, що входять до санкційної коаліції, і продовжують мати доступ до обладнання, елементів та технологій, які є критично важливими для виготовлення ракет", - зазначається в повідомленні.
Раніше на порталі War&Sanctions публікували технічну інформацію про новий іранський БпЛА Shahed-136 серії MS, російський баражуючий боєприпас зі штучним інтелектом V2U, а також крилату ракету S8000 "Бандероль".
Крім того, ГУР опублікувало інформацію про воєнного злочинця, який має відношення до російського обстрілу дитячої лікарні "Охматдит". Мова йде про майора Шейнова Дениса Олексійовича, який очолює спеціальну інженерну службу 121-го важкого бомбардувального авіаційного полку 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії Збройних сил Росії.
"Цей підрозділ був напряму причетний до терористичного нападу на медичний заклад, де під час атаки отримували лікування 627 дітей," - йдеться у повідомленні.
Зокрема, Шейнов займався організацією технічної підготовки крилатих ракет повітряного базування Х-101 для їх використання літаками стратегічної авіації.
"Денис Шейнов, визнаний військовим злочинцем, з'явився на світ 30 січня 1978 року в Саратові. Його паспорт має серію 6302 та номер 906672, був виданий 15 березня 2002 року управлінням внутрішніх справ Кіровського району міста Саратов", - зазначено у повідомленні.
Він є випускником саратовського вищого військового інженерного командного училища ракетних військ. У 2018 році перебував у Сирії, де виконував так звані "спеціальні завдання".
Згідно з інформацією УНІАН, 8 липня 2024 року російські агресори здійснили удар крилатою ракетою Х-101 по найзначнішій дитячій лікарні в Україні "Охматдит". Внаслідок цього нападу загинули 2 людини, а 32 особи отримали поранення та потребували медичної допомоги.
Росіяни випустили ракету Х-101, яка була націлена саме на дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит" у Києві. Як повідомляють журналісти "Радіо Свобода", перед досягненням цілі ракета виконала заздалегідь запланований маневр "гірка", щоб підвищити кут атаки.
"На відео ми не спостерігаємо задимлення чи горіння ракети, вона рухається по запланованій траєкторії "гірки" перед ціллю, що свідчить про те, що вона не була пошкоджена засобами ППО і вразила саме ту ціль, на яку вона була запрограмована", - запевнив співрозмовник видання.