Reuters повідомляє про ворожу атмосферу, що панувала під час зустрічі між Україною та США стосовно угоди про надрокористування.

В п'ятницю відбулася зустріч між представниками США та України, на якій обговорювалася американська ініціатива щодо доступу до природних ресурсів України. Проте шанси на успішне вирішення питання залишалися низькими через "ворожий" настрій, що панував під час переговорів.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило Reuters джерело, обізнане з цим питанням.

Згідно з інформацією, напруженість у перемовинах у Вашингтоні з'явилася через новий проект пропозиції адміністрації Трампа, який виявився більш амбіційним у порівнянні з первісною версією.

"Переговори проходять в умовах значного напруження," - повідомило джерело, коментуючи "амбіційний" план, який було представлено адміністрацією Трампа в минулому місяці.

Представник Міністерства фінансів підтвердив, що переговори тривають, охарактеризувавши їх як "технічні за своєю суттю".

Новий проєкт забезпечить Сполученим Штатам особливий доступ до українських запасів корисних копалин і зобов’яже Київ інвестувати всі доходи від видобутку природних ресурсів державними та приватними підприємствами України в спільний інвестиційний фонд.

Пропозиція угоди, тим не менш, не забезпечить Київ необхідними гарантіями безпеки від Сполучених Штатів, що є ключовим пріоритетом для президента України Володимира Зеленського.

За інформацією джерела, виявлено одну з "пасхалок" у документі, яка містить вимогу Сполучених Штатів до Міжнародної фінансової корпорації розвитку уряду США щодо контролю над газопроводом російського енергетичного концерну "Газпром", що проходить територією України до Європи.

За словами джерела, український уряд найняв юридичну фірму Hogan Lovells в якості зовнішнього радника щодо угоди з видобутку корисних копалин.

У середу Зеленський підкреслив, що угода щодо видобутку корисних копалин повинна бути вигідною для обох держав і може бути організована так, щоб стимулювати модернізацію України.

Вищі посадові особи України, включаючи прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра фінансів Сергія Марченка, будуть у Вашингтоні протягом двох тижнів на зустрічах Міжнародного валютного фонду і Світового банку, в тому числі на зустрічі міністрів, присвяченій Україні, яка відбудеться 25 квітня, повідомили кілька джерел, знайомих з планами.

Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог підкреслив, що відносини між Вашингтоном і Києвом "знову набули позитивного напрямку", що підтверджується відновленням діалогу щодо запропонованої угоди на видобуток корисних копалин.

Раніше "ЄП" інформувала, що адміністрація американського лідера Дональда Трампа знову включила до угоди про надра вимогу до України компенсувати всю допомогу, надану США після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.