Путін намагатиметься використати угоду між США та Україною про зупинку бойових дій: деталі від ISW.
РФ може вимагати зупинити постачання зброї до України.
Російський "лідер" Володимир Путін може використати пропозицію про мир, яку ухвалила Україна, як засіб тиску для отримання вигідних умов ще до початку формальних переговорів щодо завершення конфлікту. Диктатор намагатиметься усунути Київ з процесу перемовин, сподіваючись вести діалог виключно зі Сполученими Штатами.
Цю інформацію містить свіжий звіт Інституту дослідження війни (ISW).
Аналітики зауважують: 12 березня Reuters повідомило, що високопоставлені російські джерела заявили, мовляв, угода про тимчасове припинення вогню повинна буде "врахувати" прогрес Росії на полі бою та "розв'язати занепокоєння Росії". За інформацією Bloomberg, джерела, знайомі з думкою Кремля та ситуацією, заявили, що "фюрер" "розтягне часові рамки" погодження на тимчасове припинення вогню, щоб щоб переконатися, що його умови "враховані".
Джерело, яке має зв'язки з Кремлем, повідомило, що Росія може висунути вимогу про зупинку постачання озброєння в Україну як умову для досягнення угоди про тимчасове припинення вогню. Проте, це джерело не роз'яснило, чи стосуватиметься така зупинка всіх міжнародних постачань зброї для Збройних Сил України, чи лише тих, що надходять від певних держав.
Джерело, що має тісні зв'язки з адміністрацією Путіна, розповіло російському опозиційному виданню Verstka, що Кремль "офіційно" надасть "позитивну відповідь" на пропозицію про тимчасове припинення вогню, але водночас висуне "неможливі вимоги", на які Україна не зможе погодитися. За його словами, "фюрер" прагне виключити Київ з переговорного процесу, щоб Москва могла вести діалог лише з Вашингтоном, одночасно працюючи над зміцненням своїх позицій на фронті для посилення своєї позиції в переговорах.
Крім того, джерело зазначає, що умови для тимчасового припинення вогню "мають бути прийнятними для Росії", а також охарактеризувало як "абсурд" ідею про те, що Москва може погодитися на тимчасове перемир'я, коли Україна продовжуватиме отримувати військову допомогу та фінансування від своїх партнерів і союзників.
Аналітики підкреслюють, що ці витоки інформації можуть бути навмисними й частиною російської стратегії в переговорах. Метою таких дій є примусити США переглянути свою угоду з Україною щодо тимчасового припинення вогню. Якщо Америка чи інші країни зупинять військову допомогу Україні в період припинення вогню, це створить значні переваги для Росії, яка продовжує отримувати критично важливі постачання та підтримку від Ірану, Північної Кореї та Китаю. Така велика поступка також підірве важелі впливу США в майбутніх переговорах і порушить умови, на яких Україна погодилася на це припинення вогню.
Нагадаємо, що державний секретар США Марко Рубіо висловив надію на можливість припинення вогню між Росією та Україною. За його словами, це може відбутися протягом "кількох днів", якщо Російська Федерація погодиться на цей крок в результаті переговорів між Вашингтоном і Києвом у Саудівській Аравії.