Путін "тягне Трампа за нитки": підсумки зустрічі президентів США та Росії.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що його двогодинна бесіда з Володимиром Путіним відбулася "дуже вдало". Тим часом російський лідер не забарився висловити свою версію подій, ще до того, як інформація з'явилася з боку Білого дому.
Цю інформацію опублікувало видання The Independent.
США сподівалися, що розмова доведе вплив Трампа на Москву. Натомість вона лише підтвердила стару істину: Путін знову смикає за ниточки.
"Ми досягли згоди з президентом США, що Росія готова ініціювати співпрацю з українською стороною для створення меморандуму, який стосуватиметься потенційної мирної угоди в майбутньому. Цей документ визначить ключові аспекти, такі як принципи врегулювання конфлікту та терміни можливого досягнення миру," -- заявив російський лідер.
У матеріалі видання The Independent зазначається, що під "принципами врегулювання" Володимир Путін має на увазі визнання анексії Криму, а також територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
"Це також може стосуватися будь-якого регіону України, де, за словами Путіна, російськомовні громадяни "знаходяться під загрозою" і потребують захисту — наприклад, Харкова, другого за величиною міста країни. Проте не має значення, що цей освітній центр, що налічує 40 університетів і справжніх експертів у галузі ракетобудування, рішуче вигнав російських агресорів," — зазначається в статті.
Пропозиція України щодо триденного перемир'я, яку навіть адміністрація Трампа підтримала, досі не отримала відповіді. Путін не заперечує проти неї, але й не виявляє згоди.
"На початку зустрічі Путін зазначив, що обидві країни повинні розглянути питання про можливість встановлення мирного режиму, включаючи визначення строків. Пропозиція звучить як "припиніть стріляти", а строки – "негайно", але російський президент лише знизав плечима", – повідомляє джерело.
Путін також наполягає, що для Росії головним пріоритетом є -- "усунення першопричини цієї кризи",
Трамп неодноразово використовував російські переговорні платформи, щоб тиснути на Україну. Зокрема США підтримував Кремль в ООН, а також звинувачував Україну в російській агресії.
У той же час він активно займався укріпленням економічних позицій Росії, використовуючи війну для того, щоб отримати вигідні угоди з Києвом на видобуток корисних копалин в обмін на обіцянки військової підтримки. Трамп також виключив Сполучені Штати з будь-яких можливих сил безпеки для України, навіть якщо буде досягнуто миру.
"Президент США почав розуміти, що виглядає слабким. Коли йдеться про Путіна, він завжди був слабким", -- йдеться в матеріалі.
Трамп намагається виглядати "рішучим" у соціальних мережах, але в спілкуванні телефоном з Путіним "всі його спроби взяти контроль над ситуацією зазнають краху".
"Щойно завершив двогодинну бесіду з президентом Росії Володимиром Путіним. Вважаю, що розмова пройшла дуже продуктивно. Тон і настрій діалогу були відмінними. Якби це було інакше, я б не зволікав із цим висловленням. Росія прагне налагодити активну торговельну співпрацю зі Сполученими Штатами, коли ця жахлива "кривава баня" завершиться, і я підтримую цю ідею. Для Росії відкривається величезна перспектива створення значної кількості робочих місць і багатства. Її потенціал безмежний", -- зазначив Трамп.
У своїх висловлюваннях Дональд Трамп не закликає до припинення вогню в Україні, не торкається питання торгівлі Росії, яка також здійснюється на окупованих територіях, і не здійснює тиску на президента Кремля.
"Володимир Зеленський зумів вміло маневрувати під час спілкування з Трампом, не відхиливши можливість проросійського втручання, а також спростував кремлівський блеф, запропонувавши мирні переговори, на які Путін навряд чи відгукнеться", -- зазначається в статті.
У видання вважають, що можливі переговори у Ватикані "ні до чого не приведуть".
Тим часом ЄС та союзники готують нові санкції проти російської нафти, збільшують оборонні бюджети і надають Україні більше зброї, ніж США.
Нагадаємо, що в Bloomberg повідомили, що після спілкування з Путіним Трамп викликав розчарування в Європі.