Путін виявився більш хитрим у порівнянні з багатьма президентами США, а Трамп став лише останнім у цьому ряду, - повідомляє CNN.
Путін володіє унікальним талантом у веденні переговорів, який він здобув під час свого навчання в КДБ.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп поступово усвідомлює, що встановити зв'язок із кремлівським лідером Володимиром Путіним виявляється значно складнішим, ніж він, можливо, очікував. Він є лише останнім в ряду американських керівників, яким не вдалося залучити Росію до активної співпраці, зазначає CNN.
Спроби адміністрації Білого дому досягти угоди про припинення вогню в Україні значною мірою застопорилися, незважаючи на активну дипломатичну діяльність. Трамп провів щонайменше дві тривалі телефонні розмови з Путіним, з моменту свого повернення на посаду президента США, і неодноразово направляв свого представника Стіва Віткоффа на особисті зустрічі з російським лідером у Москві, але жодна з цих зустрічей не привела до угоди.
Крім того, Віткофф повернувся не лише з порожніми руками, а й повторив ряд важливих позицій Кремля, зазначають ЗМІ. "Я б сказала, що переговори проходять дуже успішно – з точки зору Путіна. Він не має наміру зупиняти війну, проте прагне – і досягає – відновлення дипломатичних зв'язків між США та Росією", – зазначила в інтерв'ю CNN експерт з міжнародних відносин і колишня старша аналітикиня з питань Росії та Євразії в Національній розвідувальній раді США Анджела Стент.
Керівниця відділу зовнішньої політики Центру нових євразійських стратегій Джон Лафф зазначила, що Путін грає в гру на витримку, вважаючи, що час працює на нього. Кремлівський лідер впевнений, що з наближенням тижнів і місяців зможе поставити Україну в менш вигідне становище, переконавши Київ та його європейських партнерів, за підтримки Вашингтона, у відсутності альтернатив мирному врегулюванню на російських умовах.
Журналісти підкреслюють, що уповільнення процесу, прискіпування до кожної деталі або відмова без прямої відмови - класична російська тактика, до якої Путін і його головні переговірники вдавалися раніше, наприклад, під час переговорів про припинення вогню в Сирії.
З моменту свого повернення в Білий дім Трамп сприймає міжнародну політику подібно до Путіна, розглядаючи світ як арену змагань між великими державами, в якій малі країни повинні підкорятися, як зазначає Стент.
Лафф же підкреслює, що навчання Путіна в КДБ сильно вплинуло на його підхід до переговорів. "Він навчений мистецтву маніпуляції співрозмовниками. Відомо, що він ретельно готується до переговорів і прекрасно володіє деталями", - заявив експерт. Тому диктатор може швидко реагувати на ходу, а також одночасно причарувати та залякати.
У тексті зазначається, що Володимир Путін володіє численними тактичними прийомами в сфері дипломатії. Однією з його стратегій є запізнення на переговори, іноді аж на кілька годин, що викликає напругу у його опонентів. Крім того, він часто створює хаос, щоб мати більше можливостей для маневру, і може легко змінювати свої позиції, коли це вигідно, що ускладнює процес переговорів.
Москва може свідомо уповільнювати процес, сподіваючись, що Трамп втратить витримку і відмовиться від наміру зупинити війну. Вже помітні перші ознаки цього.
«Адміністрація Трампа має намір досягти угоди, проте не бажає погоджуватися на значні поступки – жодних гарантій безпеки для США, жодних американських військових на території, а також вони не планують різкого збільшення фінансової допомоги Україні, щоб примусити Росію йти на компроміси», – зазначила Дженніфер Каванаг, директор з військового аналізу в організації Defense Priorities.
Вона зазначила, що для Трампа пріоритетом є виведення США з українського конфлікту та нормалізація відносин з Росією, а не досягнення миру. Путін це добре розуміє. Сем Грін, директор Центру демократичної стійкості при Центрі європейської політичної аналітики (CEPA), підкреслює, що кожна нова адміністрація США приходила до влади з наміром "перезавантажити" відносини з Росією, але, за його словами, всі вони помилялися.
Ключова проблема, на думку експертів, полягає в тому, що США і Росія просто не розуміють одне одного - ні зараз, ні в минулому. При цьому, не всім із представників американської влади вдалося "усвідомити глибину трансформації Росії".
"Не просто в бік авторитаризму, але в бік такої форми авторитаризму, яка сприймає саме існування західної сили, як серйозну загрозу російським інтересам", - додав Грін.
Заслужений науковий співробітник Ради з міжнародних відносин і екс-старший директор з питань Росії в Національній раді безпеки США (2004-2007 роки) Томас Грем підкреслив, що одна з основних помилок американських президентів після розпаду Радянського Союзу полягала в ілюзії можливості утворення широкого стратегічного партнерства з Росією. На його думку, така перспектива не відповідала реаліям з огляду на інтереси Росії, її історичний контекст та культурні традиції.
Раніше інформаційне агентство УНІАН повідомляло, що Російська Федерація активно працює над "значними угодами" зі Сполученими Штатами. Російським компаніям було доручено виявити інтереси, які могли б зацікавити президента США Дональда Трампа. За цими зусиллями стежать Максим Орєшкін, заступник глави адміністрації російського лідера Володимира Путіна, та Кирило Дмитрієв, спеціальний представник Кремля.
Крім цього, Bloomberg детально роз'яснив всі аспекти, пов'язані з можливими наслідками, якщо Трамп вирішить скасувати санкції проти Росії. Проте, згідно з інформацією, у Трампа немає абсолютної свободи в прийнятті рішень.