Путін "не планує" йти на компроміси: аналітики ISW розкрили стратегію Кремля стосовно України.
Володимир Зеленський заявив, що режим припинення вогню передбачає зупинення бойових дій по всій лінії фронту, мораторій на ракетні удари великої дальності та використання безпілотників, а також припинення операцій у Чорному морі. Він набуде чинності після згоди Росії на пропозицію США.
Радник США з національної безпеки Майк Вальц додав, що найближчими днями проведе переговори зі своїм російським колегою. Він уточнив, що відновлена військова допомога США Україні включає постачання матеріалів, дозволених президентським розпорядженням про скорочення (PDA).
Пропозицію щодо 30-денного припинення вогню підтримали президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем'єр Великої Британії Кейр Стармер та президент Франції Еммануель Макрон. Вони підкреслили, що тепер відповідальність за подальші дії покладена на Росію.
Тим часом російські ультранаціоналістичні діячі, включно з депутатами Держдуми та прокремлівськими мілблогерами, відхилили пропозицію. Вони заявили, що Україна та США можуть використати перемир'я для перегрупування сил, а війна є екзистенційною для Росії. Генерал РФ Віктор Соболєв назвав 30-денне припинення вогню "неприйнятним", оскільки це нібито дасть Україні час для переозброєння.
У звіті ISW зазначається, що західні розвідувальні органи переконані, що Володимир Путін, російський лідер, "не планує" йти на жодні поступки стосовно територіальних питань, миротворців чи нейтрального статусу України.
За їхніми даними, Путін свідомо висуває "максималістичні" вимоги, розуміючи, що вони будуть неприйнятними для Києва та Заходу. Це узгоджується з публічними заявами Кремля, який намагається демонструвати відкритість до переговорів, зберігаючи курс на досягнення своїх стратегічних цілей.
Згідно з інформацією ISW, Кремль не надав офіційної відповіді. Російські державні медіа намагаються подати попередні офіційні коментарі РФ щодо можливих зв'язків з США як відповідь на пропозицію про мирне врегулювання.
У той же час, партнери України активізують свої зусилля для зміцнення українських збройних сил та забезпечення безпекових гарантій. Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню підкреслив, що "Франція не допустить демілітаризації України". Тим часом, агентство Reuters повідомило про те, що в Парижі відбулася зустріч 34 військових представників з країн НАТО, ЄС, Азії та Океанії для обговорення можливостей тривалої підтримки України.
Президент Франції Еммануель Макрон підкреслив, що союзники України повинні встановити "надійні гарантії безпеки". Окрім цього, була розглянута ініціатива Франції та Великої Британії щодо формування багатонаціональних сил, які мають на меті стримування потенційного нового наступу з боку Росії.