"Путін відчує задоволення": Sky News провела аналіз інтерв'ю з Зеленським.
Президент України висловив можливість погодження на угоду про припинення вогню, навіть якщо це не передбачатиме повернення під контроль українських сил територій, які наразі окуповані Росією.
Президент України Володимир Зеленський в недавній бесіді з Sky News висловив можливість тимчасового визнання окупованих Росією територій України в рамках угоди про припинення вогню. Це може свідчити про те, що Володимир Путін, глава Росії, міг би бути задоволений такою перспективою. Таку оцінку дав російський журналіст Айвор Беннетт, зазначивши, що "Зеленський, здається, першим зробив крок назад — це могло б задовольнити Путіна".
"Оскільки російський президент не звик відступати, він сприйме це як свою психологічну перемогу. Аналогічно, зауваження Зеленського, що він більше турбується про людей, ніж про територію, теж можуть бути використані. Я вважаю, що Москва прагнутиме максимально скористатися цією ситуацією," - підкреслив журналіст.
Міжнародний аналітик Діана Магнай зазначила, що Зеленський покладає великі надії на новообраного президента США Дональда Трампа. При цьому вона підкреслила, що завершити війну за 24 години - це "очевидно нереально".
"Український лідер явно робить значну ставку на президентство Трампа, сподіваючись, що якщо він продемонструє сильну руку в підтримці України, решта Європи наслідує його приклад. Для Зеленського членство в НАТО ... є невід'ємною частиною того, як він бачить майбутнє своєї країни", - вважає експертка.
Між тим, на думку редактора відділу з міжнародних відносин видання Домініка Вагорна, Зеленський, схоже, натякає на можливість переговорів з Росією.
Президент Зеленський інколи може виглядати таємничим. Проте, здається, він вказує на можливість ведення переговорів із російською стороною. ... Для багатьох людей будь-яка угода, що дозволить Росії утримати те, що вона здобула внаслідок неспровокованої агресії, стане серйозним ударом по світовому порядку, заснованому на правилах.
Редакторка видання, що спеціалізується на питаннях безпеки та оборони, Дебора Хейнс, підкреслила, що для досягнення такого роду мирної угоди обидві сторони повинні продемонструвати готовність до компромісів. Вона також звернула увагу на те, що процес приєднання до НАТО потребує одностайної згоди всіх 32 країн-членів, і не може бути запропоновано державі, яка знаходиться у війні.
"Проте, якби бойові дії в Україні припинилися, деякі країни, зокрема Німеччина, Італія та Угорщина, чинили б величезний опір пропонувати Києву членство в Альянсі з огляду на ризик відновлення конфлікту з Росією - крок, який тоді втягне весь Альянс у пряму війну з Москвою", - підкреслила аналітикиня.
Згідно з інформацією, наданою УНІАН, президент України Володимир Зеленський висловив свою позицію щодо підписання миру з Російською Федерацією. Він зазначив, що Київ може погодитися на припинення вогню, навіть якщо не буде деокупації окупованих територій, за умови, що решта України отримає гарантії безпеки через членство в НАТО.
Також глава держави дав прогноз, чи завершиться війна в Україні у 2025 році. На його думку, "ми можемо це робити, але тільки разом з Європою, разом зі США і, звичайно, разом з Україною".