Зупинка вогню: аналітики ISW роз'яснили, чому Москва прагне перекласти на Київ відповідальність за відсутність досягнень.
Агресивна Росія намагається перекласти провину на Україну за нездатність досягти прогресу в реалізації бажання США про повне припинення вогню.
Цю інформацію містить звіт американського Інституту дослідження війни (ISW).
Американські фахівці нагадують заяву Білого дому, в якій вказувалося, що Вашингтон не братиму участі в економічних угодах з Москвою, доки вона не погодиться на припинення вогню. Все це відбувається на тлі тривалих спроб Росії перекласти провину на Україну за відмову самого Кремля від такого припинення вогню.
Днями прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент США Дональд Трамп "дуже чітко" дав зрозуміти, що американсько-російські економічні партнерства можуть стати стимулом для Росії припинити війну проти України. Втім, США "спершу потрібно побачити перемир'я" - ймовірно, маючи на увазі тимчасове або постійне повне припинення вогню в Україні.
Своєю чергою, американські аналітики зауважують, що адміністрація Трампа раніше характеризувала тимчасове повне припинення вогню як "необхідний крок" на шляху до досягнення міцного мирного врегулювання в Україні.
Тим часом Володимир Путін, який займає позицію "фюрера" Кремля, відкинув пропозицію США та України щодо запровадження триденного режиму припинення вогню під час розмови з Дональдом Трампом 18 березня. Напередодні цього, речник диктатора Дмитро Пєсков зазначив, що рішення України продовжити воєнний стан і загальну мобілізацію до 6 серпня 2025 року є спробою зберегти "нестабільну структуру" в країні. Він також цинічно висловився, що "заборона України на переговори з Росією заважає прогресу в досягненні миру".
Аналітики вказують на те, що російські органи влади, схоже, активізують свої дії, що свідчить про намір Кремля продовжувати підтримувати свої зусилля у зміцненні збройних сил на найближчий час, навіть попри ведення мирних переговорів. Кремль продовжує звинувачувати Україну в невдачах прогресу на шляху до очікуваного Трампом повного припинення вогню.
В ISW зазначили, що Київ вже висловив свою готовність прийняти ініціативу Трампа про тимчасове повне припинення вогню. Тим часом, представники Кремля постійно підкреслюють, що вимоги їхнього президента щодо "зміни режиму в Україні", значних територіальних поступок та обмежень для українських військових, які зроблять країну вразливою, не підлягають обговоренню. Вони наголошують, що ці умови повинні бути виконані перш ніж Росія зможе розглянути можливість майбутнього припинення вогню.
Нагадаємо, директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін назвав Польщу та держави Балтії "країнами-провокаторами". Нібито вони першими постраждають внаслідок можливої агресії НАТО проти Союзної держави Росії й Білорусі.