Прибуття європейських миротворців до України: як це питання сприймається в Європейському Союзі.
Без залучення Сполучених Штатів "реалізувати" миротворчу місію європейським країнам буде важко.
Європейські дипломати та посадовці висловлюють сумніви щодо можливості розміщення миротворців в Україні, особливо якщо в цій місії не братимуть участі Сполучені Штати Америки.
Цю інформацію оприлюднило "Радіо Свобода", посилаючись на трьох неназваних джерел, які мають обізнаність у ході переговорів.
Один неназваний посадовець Євросоюзу повідомив, що без участі США у миротворчій місії переконати жителів Європи у необхідності відправити війська до України буде важко.
"Цікава пропозиція, але варто лише ознайомитися зі скептичним ставленням в Чехії та Польщі (двох країнах, які повинні надати значну кількість військових), щоб зрозуміти, що реалізувати це буде нелегко", - зазначило джерело.
Інший співбесідник у дипломатичних колах ЄС каже, що не варто вірити у миротворчу місію з двох причин. Перша - росіяни не приймуть це, друга - важко "продати" європейському населенню ідею "відправити наших хлопців до України вмирати".
Зауважимо, що обговорення можливості відправлення миротворчої місії до України в межах ширших безпекових гарантій активізувалося після перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа, який виступає за переговори Києва й Москви і припинення вогню.
Нагадаємо, що в матеріалі, опублікованому The New York Times, обговорюється можливість направлення миротворців ЄС до України. Відзначається, що деякі європейські лідери вважають, що в умовах, коли Росія не демонструє наміри до миру, говорити про введення миротворчих контингентів в Україну ще передчасно.