Повістки, що надсилаються поштою: як складаються реєстри для оповіщення військовослужбовців.
ТЦК має вручити повістку та проконтролювати, щоб військовозобов'язаний за нею з'явився.
Громадяни України, які підлягають військовій службі, вже почали отримувати повістки поштовим зв'язком. Повідомлення надсилаються на адреси, які відомі військовим комісаріатам, а за відсутність явки передбачені відповідні санкції.
Хто ж вирішує, кому відправлять повістку, під час телемарафону розповів керівник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування у Києві Олег Коротченко.
Він зазначив, що формування списків не є завданням Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Цю ініціативу ініціює Міністерство оборони.
"Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов'язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто, конкретно вони обирають за допомогою засобів системи "Оберіг" хто буде підлягати оповіщенню", - наголосив Коротченко.
Водночас, військові комісаріати активно займаються реалізацією своїх завдань. Основним обов'язком територіальних центрів комплектування є лише підготовка цих повісток.
"Зафіксувати їх або підтвердити електронним підписом, після чого вони будуть направлені адресату через визначений процес," -- повідомив представник ТЦК.
Зазначається, що зараз через "Укрпошту" надсилають повістки як українцям, які оновили свої військово-облікові дані, так і тим, хто не з'являвся до ТЦК. Коротченко наголосив, що ТЦК має вручити повістку та проконтролювати, щоб військовозобов'язаний за нею з'явився.
Згідно з інформацією, є випадки, коли в Україні повістки отримують особи, які мають відстрочку або заброньовані. Адвокат Володимир Кишеня висловлює думку, що повістки можуть надходити всім без розбору, не враховуючи, хто має право на відстрочку чи бронювання.