Польсько-українська торгово-промислова палата звернулася до фермерів із проханням зупинити блокування кордону.
Про це йдеться у заяві правління ПУГП, передає Укрінформ.
"Звертаємося до організаторів блокади в Медиці з проханням відмовитися від такої форми протесту в цьому місці і в цей час. Російська агресія проти України посилюється, Кремль використовує нові вбивчі інструменти воєнних злочинів. Руйнування агресором енергосистеми України загрожує гуманітарною катастрофою. Україна потребує більше підтримки та солідарності, а не труднощів в товарообміні. Не можна відстоювати свої інтереси за рахунок знекровленої України", - зазначається в заяві.
У даному контексті ПУГП зазначає, що проект торговельної угоди між Європейським Союзом та країнами Південної Америки, що входять до МЕРКОСУР, який викликав незадоволення серед польських аграріїв, "не був розроблений у Києві".
Ми поділяємо думку, що майбутнє аграрного сектору, а отже, і продовольча безпека Європейського Союзу, потребує термінових зусиль з боку інституцій ЄС та його держав-членів. Впевнені, що спільну безпеку можна досягнути через злагоджену та стратегічну співпрацю між агровиробниками Польщі та України. Переговори щодо вступу України до ЄС сприятимуть створенню детальної дорожньої карти, - зазначили в ПУГП.
У Палаті закликали польську владу "продовжувати вести переговори з аграріями, ухвалювати практичні рішення, а також реалізовувати ефективну інформаційну стратегію, що пояснюватиме реалії та спростовуватиме фальшиві новини".
"Стратегічна співпраця між Польщею та Україною, а також підтримка з боку державних установ, органів місцевого самоврядування та українського народу, що бореться "за нашу і вашу свободу", не можуть бути зруйновані закриттям кордону. Для запобігання блокадам кордонів і критично важливої інфраструктури необхідні законодавчі зміни," - йдеться у заяві.
Як повідомлялося, польські аграрії з організації "Ошукане село" розпочали блокаду дороги, що веде до пункту пропуску "Медика-Шегині" на кордоні з Україною, обмеживши рух вантажних автомобілів.
Польські фермери мають претензії до уряду за невиконання обіцянок, зокрема щодо непідвищення податків для аграріїв у наступному році. Крім того, вони протестують проти планів підписати угоду про торгівлю між ЄС та Південною Америкою.