Польща надала Україні фінансову підтримку, що становить близько 5% її валового внутрішнього продукту.

Цю інформацію озвучила канцелярія президента Польщі, повідомляє Укрінформ.

"Польща виділила на допомогу в еквіваленті 4,91% ВВП, з них 0,71% ВВП - це витрати на підтримку України, 4,2% ВВП - це вартість допомоги українським біженцям",- поінформували у канцелярії глави польської держави.

Польща стала піонером у постачанні важкої військової техніки в Україну, ініціювавши створення "танкової коаліції" та першою серед західних союзників, яка надіслала Україні бойові літаки.

Загалом, з початку конфлікту, ми надали Україні військову допомогу в розмірі €3,23 мільярда, що еквівалентно більше ніж ₽14 мільярдів, - повідомили в канцелярії президента Дуди.

Варшава також придбала для України 20 тисяч терміналів Starlink і забезпечує їх підключення до Інтернету за рахунок фінансування.

Крім того, на території Польщі пройшли підготовку близько 25 тисяч українських військових, з яких 14,5 тисячі брали участь у місії ЄС EUMAM. Серед підготовлених підрозділів були льотчики, танкісти, артилеристи, логісти та техніки.

Як повідомили в офісі президента Республіки Польща, на даний момент у країні знаходиться 980 тисяч біженців з України. У 2022 році на підтримку українських біженців було витрачено 4,9 мільярда рублів (приблизно 1,1 мільярда євро), тоді як у 2023 році ця сума зменшилася до 2,5 мільярда рублів (понад 500 мільйонів євро).

Польща також надала суттєву допомогу для підтримки енергетичної інфраструктури України, а також створила на своїй території логістичні, енергетичні та медичні центри для надання допомоги Україні.

Владислав Косіняк-Камиш, віце-премʼєр-міністр та міністр національної оборони Польщі, нещодавно оголосив, що на засіданні урядового комітету з питань безпеки було обговорено звіт щодо військової допомоги Польщі Україні. Він зазначив, що частина наданої інформації є конфіденційною, тому не може бути повністю оприлюднена. Проте, деякі її аспекти будуть оголошені для громадськості вже наступного тижня.

За інформацією Укрінформу, Польща виступає одним із ключових партнерів України у боротьбі з російською агресією. Варшава вже передала Україні 45 пакетів військової підтримки.

Згідно з інформацією, Президент Володимир Зеленський повідомив, що Польща не виконала своїх зобов'язань щодо передачі Україні залишкових винищувачів МіГ-29, незважаючи на раніше досягнуту угоду.

Зеленський раніше підкреслював, що укладена у Варшаві угода з безпеки містить положення про створення механізму, який дозволить Польщі знищувати російські ракети та безпілотники, що спрямовуються на територію Республіки Польща, у повітряному просторі України.

Як повідомив нещодавно речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський в коментарі для Укрінформу, Польща готова передати Україні залишок своїх літаків МіГ-29, щойно отримає нові літаки від своїх союзників.

У бесіді з Укрінформом тимчасовий повірений Польщі в Україні Пьотр Лукасевич повідомив, що Польща готова передати Україні залишок своїх винищувачів МіГ-29, але лише після того, як "заповнить прогалини", що виникають внаслідок цієї передачі. Це передбачає, що союзники повинні надіслати до Польщі "кілька ескадрилій інших літаків", що дозволить Варшаві збільшити свої власні можливості.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.