Польоти "Шахедів" над Києвом: яким поверхам загрожує найбільша небезпека.

Експерт поділився деталями щодо специфіки повітряних ударів противника по столиці.

У ході нещодавніх дронових нападів на Київ, спостережні канали зафіксували, що ворожі безпілотники рухалися на вкрай низькій висоті. "Шахеди" пролетали з高度 не більше 100 метрів.

ТСН.ua звернувся до авіаційного фахівця, щоб дізнатися, чому противник вирішив використовувати таку ризиковану тактику.

Авіаційний фахівець Валерій Романенко зазначає, що не вважає це новою стратегією противника, однак погоджується з тим, що в останні дні ворожі безпілотники справді представляють серйозну загрозу для високих будівель у столиці.

"Дрони можуть літати на дуже низьких висотах, і це абсолютно реальність. Я вважаю, що російські дрони не оснащуються радіовисотомірами, однак, ймовірно, у них є альтиметри або лазерні висотоміри. Радіовисотоміри зазвичай встановлюють на крилатих ракетах, оскільки вони забезпечують більшу точність у порівнянні з альтиметрами, які визначають висоту за різницею тиску повітря. Противник налаштовує свої безпілотники для польоту на мінімальній висоті, щоб ускладнити їх виявлення радарами. Проте, виявлення таких дронів за допомогою акустичних та оптичних систем стає значно простішим," - пояснює авіаційний експерт Валерій Романенко для ТСН.ua.

Він визнає, що ризик потрапляння "шахеда" у висотку в Києві є значним.

"У Києві збудовано так багато 'свічок', що ймовірність їх ураження значно зросла. Це особливо актуально, оскільки вони не відображені на старих радянських цифрових картах, які використовуються для прокладання маршрутів крилатих ракет і дронів. Висотна забудова в місті дуже розгалужена. Зазвичай дрони літають на висоті близько 50 метрів (з можливими коливаннями до 10 метрів). Отже, найбільша небезпека загрожує квартирам, розташованим між 14 і 18 поверхами. Саме туди найчастіше влучають 'Шахеди'. Наприклад, в радіусі одного кілометра від мого будинку дрон вразив багатоповерхівку, і зона ураження була на 15-16 поверхах", - ділиться своїми спостереженнями Валерій Романенко.

Безумовно, оптимальним рішенням буде знищувати ворожі дрони ще на підступах до Києва. Якщо ж вони вже увійшли в повітряний простір міста, то найрозумніше - швидко перейти до укриття.

"Якщо вже триває повітряна боротьба над містом, то у ДСНС радять знаходитися подалі від вікон. Якщо атака вночі, то найкраще перечекати тривогу на майданчику біля ліфта, так, щоб вас захищало декілька стін з усіх боків. Це єдине, що можна порадити людям. Адже дійсно, якщо атака вночі та ще й по 3-4 рази з відбоями, то до укриття не набігаєшся", - радить авіаційний експерт.

Валерій Романенко також надав роз'яснення, чому ліквідація дронів може затягнутися, а "Шахед" безцільно літає над певними районами міста.

"Шахед" може бути "засліплений" системами постановки радіоперешкод - тому і кружляє над певною територією. Бо у наслідок дії РЕБ дрон не може зв'язатися з супутником і встановити своє місцезнаходження. На крилатих ракетах є система, яка попереджає про опромінювання радаром. Це досить простий виріб. Завдяки його дії, ракета робить обхід - вона повертає від зони дії радара, відлітає на 20-30 кілометрів та йде паралельним курсом, а потім повертається на заданий маршрут, обходячи радар. Ракета відновлює зв'язок з GPS, бо вся її оптична система розрахована на початковий маршрут і вона має на нього повернутися. Можливо, росіяни щось подібне роблять і з "Шахедами", але головне для БПЛА - не втратити зв'язок з GPS, бо у нього окрім цього більше нічого немає", - пояснює Валерій Романенко.

Авіаційний експерт додає, що називати ці "Шахеди" особливими, можна, якщо це дійсно був "Шахед", який має свій характерний звук.

"Але над Києвом могла летіти "Гербера", вона менша за розміром і має менш потужний звук під час польоту. А ось "Пародію" взагалі майже не чути, бо вона працює на електродвигуні. Тому важливо, що саме було над Києвом. Якщо це була "Гербера", то на неї ніхто і уваги не звертатиме. Навіщо її збивати? Вона не має вибухівки, сама впаде після закінчення пального, і жодної шкоди не спричинить. Навпаки, тоді її можна вивчити та зрозуміти, чим росіяни її споряджають і що використовують для своїх атак", - пояснює експерт.

Раніше ТСН.ua повідомляв, що столицю України піддають атакам спеціалізовані безпілотники: аналітик застеріг про нову небезпеку.

Также ознакомьтесь с:

В 16 разів більше "Шахедів": які завдання визначила Росія в Україні.

Над територією України знову було зафіксовано пасажирський літак з Росії: які деталі інциденту?

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.