Після того, як уряд вийшов з коаліції, з’явилася ймовірність виникнення труднощів у підтримці України, повідомляють ЗМІ.
Мова йде про забезпечення Збройних сил України безпілотниками.
Посол України в Німеччині Макеєв надіслав звернення до редакції з проханням про допомогу у забезпеченні подальших постачань.
Цю інформацію передає Der Spiegel.
Видання пише, що перед розпадом коаліції канцлер Олаф Шольц обговорював питання щодо виділення додаткових 3 мільярдів євро на військову підтримку України.
Цього року уряд Німеччини вже поставив Києву військову техніку на загальну суму близько 8 мільярдів євро, проте виділений бюджет на ці потреби вичерпано.
Водночас Україна акцентує на необхідності ухвалення рішень щодо продовження постачання зброї до проведення дострокових парламентських виборів у Німеччині.
"Потрібно зробити все, щоб забезпечити безперешкодну реалізацію запланованих замовлень і фінансування додаткової допомоги в новому році", - заявив посол України Олексій Макєєв в інтерв'ю Spiegel.
На подальшому постачанні зброї наполягає і міністр закордонних справ Анналена Баербок.
Мова йде про 812 розвідувальних безпілотників компанії Quantum, які запросила Україна, вартість яких становить 153 мільйони євро. Бербок виступає за швидке фінансування поставок, по можливості у 2024 році або на початку наступного року.
Якщо фінансування буде реалізоване шляхом додаткових витрат у 2025 році, знадобиться погодження з бюджетним комітетом. Проте, до цього часу офіційний запит на ці дрони ще не був поданий до фінансового департаменту, повідомляє Spiegel.
За інформацією журналістів, у 2023 році Німеччина передала Україні 348 розвідувальних дронів Vector, виготовлених компанією Quantum. Очікується, що до кінця року країна надішле ще один пакет з 127 дронами на фронт.
Окрім цього, передбачено отримання до 4000 бойових безпілотників від іншого німецького виробника, але Україна наразі не ділиться інформацією щодо конкретних характеристик цих дронів.