Підсумки на 23 листопада: Отруєння в Росії та списки для розстрілу
США вважають, що за отруєнням Ющенка може стояти Путін.
Американська розвідка частково оприлюднила звіт, в якому йдеться про вбивства політичних опонентів президента Росії Володимира Путіна, здійснені російськими спецслужбами. У документі також згадуються випадки отруєння колишнього президента Віктора Ющенка. Звіт містить перелік подібних убивств, і розвідка вважає, що до них причетні російські служби, а сам Путін особисто санкціонував ці дії. Кремль намагається ліквідувати "політичних і опозиційних лідерів у важливих колишніх республіках Радянського Союзу, яких сприймають як загрозу".
Буданов поділився інформацією про списки для розстрілу, які складає Росія.
Росія почала готуватися до геноциду українців ще до початку повномасштабної агресії, формуючи списки для розстрілів. Про це повідомив Кирило Буданов, начальник ГУР МО. На його думку, до цих списків потрапили вчителі української мови та літератури, історії, ветерани АТО, журналісти, науковці, письменники, священнослужителі ПЦУ та інших релігійних конфесій, які висловлювали підтримку Україні, а також представники громадських і політичних організацій, керівники державних установ та місцевого самоврядування. Буданов також зазначив, що підготовка Росії до геноциду українського народу включала створення мобільних крематоріїв та організацію масових поховань.
Удари ракетами по РФ: у Франції підтвердили дозвіл
Франція надала Україні можливість здійснювати удари по глибоких позиціях Росії, використовуючи далекобійну зброю, яку Київ отримав від Парижа. Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро. Він підкреслив, що західні партнери не повинні накладати жодних обмежень на підтримку України в її боротьбі проти агресії Росії і уникати встановлення "червоних ліній".
В Україні вшанували пам'ять жертв Голодоморів
У цей день українці запалюють у своїх будинках свічку на згадку про загиблих від штучного голоду, організованого режимом Йосипа Сталіна. Президент Володимир Зеленський іперша леді Олена Зеленська взяли участь у заходах із вшанування пам'яті жертв Голодоморів в Україні. Зокрема вони взяли участь в екуменічному молебні в Успенському соборі Києво-Печерської лаври та пішій ході до музею Голодомору. Біля пам'ятника жертвам Голодоморів президентське подружжя вшанувало пам'ять загиблих.
Поляки заблокували пункт пропуску Медика-Шегині
Фермери з Польщі розпочали нову акцію протесту на українському кордоні, заблокувавши пункт пропуску Медика-Шегині для вантажних автомобілів. Тепер вантажівки, які рухаються з Польщі в Україну, можуть перетинати кордон лише по одній за годину. Однак легкові автомобілі, автобуси, транспорт з гуманітарною допомогою та військові колони проїжджають без затримок у обох напрямках. Причини протесту фермерів пов'язані з двома основними питаннями. По-перше, вони стурбовані невиконанням вимоги зберегти рівень сільськогосподарського податку на 2024 рік на рівні 2023 року. По-друге, їх турбує підписання угоди про вільну торгівлю між Європейським Союзом і країнами Південної Америки.
Литва виділить 10 мільйонів євро на забезпечення України дальнобійною артилерією.
Литва виділить кошти на підтримку виробництва далекобійної зброї для України, зокрема для проєкту Паляниця. Вже затверджено перший транш у розмірі 10 мільйонів євро. Крім цього, ведуться переговори щодо основних пріоритетів на 2025 рік, які включають підготовку і оснащення українських бригад, постачання боєприпасів, засобів протиповітряної оборони, а також розвиток співпраці в оборонній промисловості.
Атака на Запоріжжя: є загиблий та поранений
Внаслідок авіаційного удару російських військ по Запоріжжю та його околицях в ніч на суботу загинув чоловік віком 55 років, а 11-річний хлопчик отримав травми. У місті зазнали пошкоджень 15 житлових будинків, а також декілька нежитлових об'єктів. У чотирьох багатоквартирних будинках понівечені вікна та балкони, а дахами одинадцяти приватних будинків стали непридатними для використання.
Зеленський висловив незадоволення політикою президента Бразилії.
Саміт G-20 пройшов з недостатньою підтримкою України, зазначив президент Володимир Зеленський. Він вказав на те, що президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва не проявив активності в цьому питанні. "Бразилія - це значна країна, і я впевнений, що більшість її населення підтримує Україну, за що я щиро вдячний. Проте, на жаль, підтримка України на G-20 була вкрай обмеженою," - підкреслив Зеленський.