Пхеньян може направити до Путіна 100 тисяч військовослужбовців, а Шольц планує обговорити це питання з Сі - основні новини з України.
Кім Чен Ин і Володимир Путін у 2019 році / Фото Bloomberg
Згідно з інформацією, яку отримали джерела Bloomberg, Північна Корея здатна відправити до 100 000 військовослужбовців на підтримку Росії у конфлікті в Україні, якщо союз між Пхеньяном і Москвою продовжить зміцнюватися. Ці дані базуються на оцінках, зроблених низкою країн G-20.
Цей аналіз є одним з кількох, які досліджують зростаючі взаємини між президентом Росії Володимиром Путіним і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, повідомили джерела на умовах анонімності. Вони підкреслили, що такий розвиток подій не є обов'язковим, і що військова підтримка такого масштабу, якщо вона відбудеться, найімовірніше, буде реалізовуватися поступово, з ротацією військових контингентів у часі, а не одноразово.
Посол України в Південній Кореї зробив аналогічну оцінку раніше цього місяця. Дмитро Пономаренко сказав в інтерв'ю "Голосу Америки", що Київ очікує, що до 15 000 північнокорейських військовослужбовців, розгорнутих для ведення бойових дій у російському Курську - і, можливо, в окупованих районах східної України - будуть змінюватися кожні кілька місяців.
Рішення Кіма відправити військові підрозділи Північної Кореї для участі у війні Росії проти України викликало занепокоєння серед його союзників, які застерегли, що це може ще більше загострити один з найбільших конфліктів в Україні з часів Другої світової війни. Вони вважають, що посилення співпраці між Путіним і Кімом може також вплинути на безпекову ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, де конкуренція між Китаєм і США стає дедалі напруженішою.
Цю тему піднімуть кілька партнерів на саміті G-20, що проходить у Бразилії цього тижня, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц під час його зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном, як повідомляло агентство Bloomberg. У п'ятницю, під час рідкісної телефонної бесіди, Шольц висловив президентові Росії Путіну, що розміщення військ з Північної Кореї є "суттєвим загостренням" конфлікту в Україні.
Згідно з інформацією від німецьких представників, на зустрічі у Ріо, що відбудеться у вівторок, Шольц акцентуватиме на необхідності, щоб китайський лідер використав свій вплив на Росію та Північну Корею для запобігання подальшій ескалації конфлікту.
Розгортання північнокорейських військ показує, що війна стає глобальною, і Шольцу і Сі потрібно буде обговорити цей новий вимір конфлікту, сказали чиновники.
В останні роки Сі активно підтримує Путіна та Кіма, вважаючи їх союзниками у протистоянні глобальному порядку, що контролюється США. Проте, його уряд утримується від публічних коментарів щодо відправлення північнокорейських військових до Росії, що може свідчити про його невдоволення цією ситуацією.
Співпраця між Кімом і Путіним може збільшити економічний тягар на Китай, оскільки Сі готується до можливих викликів через тарифи, які обіцяє ввести новообраний президент США Дональд Трамп після його повернення до Білого дому. Це також ставить під сумнів позицію Пекіна щодо недоцільності формування військових альянсів в Індо-Тихоокеанському просторі.
Китай має намір "запобігти конфлікту та заворушенням на Корейському півострові" і не планує "залишатися бездіяльним, коли його стратегічна безпека та ключові інтереси опиняються під загрозою", - зазначив Сі під час зустрічі з президентом США Джо Байденом в суботу, в рамках саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, що проходив у Лімі.
На сьогоднішній день Північна Корея відправила більше 10 000 своїх військових для участі в бойових діях спільно з армією Росії в Курській області, де українські сили захопили частину прикордонних територій після раптового вторгнення в серпні. У відповідь на це Росія надає фінансову підтримку та сприяє зміцненню військових можливостей Північної Кореї.
Південна Корея висловила своє занепокоєння, зазначивши, що існує значна ймовірність того, що Північна Корея прагне отримати від Росії доступ до передових технологій. Це включає в себе технології, що стосуються тактичної ядерної зброї, міжконтинентальних балістичних ракет, розвідувальних супутників, а також підводних човнів, оснащених балістичними ракетами.
Окрім трудових ресурсів, Північна Корея також надіслала до Росії мільйони артилерійських снарядів та інші види озброєння. Цього тижня Financial Times, посилаючись на дані української розвідки, повідомила, що Пхеньян постачає Москві ракети з дальньою дією та артилерійські установки.
Протягом останніх кількох місяців Україна звертається до своїх союзників з проханням надати дозвіл на використання західної зброї дальнього радіусу дії для атак на військові цілі в глибині Росії. Це необхідно для того, щоб відповісти на агресію Москви, зокрема на її напади на енергетичну інфраструктуру української держави.