Перетворіть свою подорож на безтурботний досвід: важливі поради для безчергового перетину кордону.
Сезон відпусток у часи війни вже став звичним явищем, супроводжуючи чергами на кордоні. Як уникнути тривалого очікування, не перегрітися в автомобілі під палючим сонцем і заощадити час на контрольно-пропускних пунктах — читайте в нашій наступній статті.
Липень — це розпал туристичного сезону. На західному кордоні кількість відвідувачів зростає з кожним днем. Потік автомобілів в електронній та фізичній чергах стає все інтенсивнішим.
Їду у відпустку у Хорватію. Я питала сусіда спереду, сказав: десь за 3-4 години перетнемо.
На відміну від пасажирів легковиків, які можуть тільки здогадуватися, наскільки довго чекатимуть, Марина сподівається перетнути бодай українську сторону кордону за годину.
Марина - киянка:
Усі українці нині відчувають потребу в релаксації, і відпочинок на морському узбережжі виглядає кращим варіантом, ніж очікування на кордоні. Ми знаходимося в електронній черзі під номером 13. Незабаром будемо готові вирушити до кордону.
У Чопському прикордонному загоні повідомляють, що кількість пасажирів зросла щонайменше на третину. Найактивнішим пунктом пропуску на кордоні з Угорщиною є "Тиса".
Олена Трачук - представниця Чопського прикордонного загону.
Ми відзначаємо зростання як виїзду, так і в'їзду в Україну. Щодня ми оформлюємо близько трьох тисяч осіб, а також приблизно 500 легкових автомобілів і в середньому 50 автобусів.
Кілометрові черги фіксують і на інших КПП Закарпаття. Прикордонники працюють нон-стоп.
Леся Федорова - представниця прес-служби Мукачівського прикордонного загону.
Вилок і Лужанка, Дзвінкове, Косино, а також Велика Паладь, розташовані на межі з Угорщиною, разом із Солотвино та Дяково, котрі знаходяться на кордоні з Румунією, є важливими пунктами перетворення кордону. Найбільш активними місцями для перетворення, як зазвичай, є Лужанка та Вилок.
Водії та їхні пасажири заздалегідь організовують необхідні речі: запаси води, легкі закуски та пледи.
Михайло - житель Києва:
У таку спеку, звичайно, необхідно мати при собі воду, а також їжу та легкі закуски. В таких умовах не вийде взяти з собою багато їжі. Щоб захиститися від спеки, ми намагаємося максимально закритися: сидимо в кондиціонованій машині. Дитина займається переглядом мультфільмів, подивимося, скільки ще це триватиме.
Прикордонники рекомендують туристам заздалегідь планувати свої подорожі, щоб зекономити час і уникнути стресу.
Олена Трачук - представниця Чопського прикордонного загону.
Перед тим, як вирушити в подорож, рекомендуємо ознайомитися з офіційною сторінкою у Facebook "Західний кордон". Ми оновлюємо інформацію про черги на всіх контрольно-пропускних пунктах кожні три години. Також настійно радимо мандрівникам переконатися у наявності паспорта та всіх необхідних документів.
В умовах війни українці намагаються знайти будь-яку нагоду для відпочинку та відновлення сил. Навіть довгі черги на кордоні їх не лякають.
Марина - киянка: