Здобуття перемоги Путіним виявиться для США у сім разів затратнішим, ніж надання підтримки Україні, - FA.
Перемога над Україною призведе до того, що Сполученим Штатам доведеться виділити ще 808 мільярдів доларів на військові витрати.
Чимало американців висловлюють занепокоєння щодо витрат на підтримку України. Проте, як зазначає оглядачка з Foreign Affairs Елейн Маккаскер, якщо оцінити потенційні витрати для США у випадку перемоги Росії над Україною та її подальшої присутності військ на кордонах НАТО, то результати можуть виявитися "захмарними".
"За нашими розрахунками, поразка України вимагатиме від Сполучених Штатів витратити на оборону на 808 мільярдів доларів більше, ніж закладено в бюджеті протягом наступних п'яти років. Водночас із 2022 року Конгрес виділив Міністерству оборони 112 мільярдів доларів на допомогу Києву... Іншими словами, дозволити Росії перемогти Україну коштуватиме Сполученим Штатам приблизно в сім разів дорожче, ніж запобігти перемозі Росії", - ідеться в статті.
Згідно з викладеним у статті, у 2025 році Росія зможе активізувати свої дії, якщо США не нададуть Україні підтримку, оскільки запаси озброєння в Києва вичерпаються. До 2026 року Україна може втратити здатність до ефективного протиповітряного захисту, що відкриє Росії можливість здійснювати безперервні великомасштабні авіаудари по військових та цивільних об'єктах.
"Вірогідно, що збройні сили держави можуть зазнати краху до кінця цього року, що відкриє шлях Росії до захоплення Києва, після чого вона зможе просунутися до кордонів НАТО", - йдеться у статті.
Після цього, зазначають журналісти, Росія, найімовірніше, відновить бойові частини Росії в Білорусі та на Західній Україні, на кордоні з членами НАТО Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією і до 2030 року Росія знову буде готова атакувати державу НАТО.
"Українські ресурси можуть стати інструментом для Москви, щоб загрожувати іншим країнам Східної Європи. Якщо Кремль отримує контроль над українською армією, він отримає сотні тисяч додаткових висококваліфікованих, досвідчених солдатів, готових до бою. Це також дозволить йому мобілізувати мільйони українців, яких Київ ще не призвав до служби. До того ж, контроль над Україною значно посилить оборонно-промислові та економічні можливості Росії", - зазначається в статті.
Для того щоб утримати Росію в Європі та досягти перемоги після падіння Києва, збройним силам США знадобилося б приблизно 270 000 нових військових. Це вимагало б від США додаткових витрат у розмірі близько 88 мільярдів доларів.
Крім того, якби Росія вторглася в країну НАТО, вона зробила б усе можливе, щоб перешкодити Сполученим Штатам перекинути туди більше ресурсів. Це означає, що Вашингтону доведеться провести масштабне будівництво укріплень у Європі, що обійдеться приблизно в 31 мільярд доларів.
Згідно з інформацією FA, Сполученим Штатам необхідно буде придбати на 683 літаки більше, ніж заплановано до 2029 року, що вимагатиме близько 109 мільярдів доларів.
Конфлікт в Україні продемонстрував критичну роль безпілотників у сучасних військових операціях. Для того щоб досягти стратегічного балансу з Москвою, Сполучені Штати повинні будуть інвестувати чималі суми в розвиток безпілотних технологій, а також у виробництво відповідних платформ, що оцінюється приблизно в 29 мільярдів доларів.
Сполученим Штатам знадобиться вдосконалена система протиповітряної оборони, що вимагатиме інвестицій близько 173 мільярдів доларів. Крім того, американському уряду доведеться виділити ще 63 мільярди доларів для розширення можливостей промислової бази.
Вашингтону також необхідно поліпшити свої морські спроможності. Для створення нових підводних човнів і кораблів буде потрібно витратити близько 50 мільярдів доларів.
Сполученим Штатам доведеться витратити близько 185 мільярдів доларів на додаткову підготовку та навчання військ. Їм потрібно буде поліпшити свої запаси запасних частин, що обійдеться майже в 33 мільярди доларів. Сполученим Штатам також знадобляться досконаліша архітектура і системи управління в космічній і кіберсферах, що обійдеться ще більш ніж у 36 мільярдів доларів:
"Якщо ви підсумуєте всі ці числа, отримаєте 808 мільярдів доларів. Це вражаюча сума, яка приблизно дорівнює повному бюджету Пентагону за 2022 рік. Можливо, ця оцінка є навіть заниженою."
Якщо Київ зможе здобути перемогу над Москвою, Вашингтон матиме можливість зменшити свої військові розгортання та ресурси в Європі. Хоча присутність США в регіоні збережеться, країна зможе переорієнтувати більше сил і уваги на Тихоокеанський регіон, що є бажанням багатьох американських президентів, включаючи Дональда Трампа, як зазначається в статті.
Раніше новообраний президент США Дональд Трамп допустив зменшення військової допомоги Україні після повернення в Білий дім. Американський лідер запевнив, що активно намагається покласти край війні.
Водночас міністр фінансів України Сергій Марченко висловив переконання, що Україні вистачить наявних коштів і зброї, щоб протистояти російській агресії до середини 2025 року, навіть якщо допомога від США припиниться.