Зеленський зазначив, що планується вихід Росії з трьох регіонів.
На сьогоднішній день Росія не має наміру покидати свої позиції у Херсонській та Запорізькій областях, підкреслив президент.
Україна разом із своїми партнерами працює над мирним планом, який передбачає виведення російських військ з окупованих територій у Сумській, Харківській та Дніпропетровській областях. Щодо ситуації в Донбасі пропонується "компромісне рішення". Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський під час пресконференції, повідомляє Українська правда в четвер, 11 грудня.
"Крім позицій, які ще не узгоджені стосовно Донеччини, у документі (мирному плані - ред.) пропонувалися умови для виведення російських сил з окремих частин наших територій, де вони наразі присутні. Це питання обговорюється. Зокрема, йдеться про їхнє відступлення з певних ділянок Харківської, Сумської областей та Дніпровщини, де вони знаходяться", - зазначив він.
Щодо територій Херсонської та Запорізької областей, президент Зеленський зазначає, що Росія не має наміру покидати свої позиції в цих місцях.
"Херсон, Запоріжжя - їхня позиція, що ні, не відходять, і стоїмо, де стоїмо. Це сьогодні так. Я просто констатую факт", - сказав глава держави.
Також Зеленський розповів, що "компромісне бачення" США щодо контролю над нині підконтрольним Україні Донбасом полягає у тому, що ЗСУ виходять з території Донеччини, а російські війська туди не заходять.
"Американці шукають якийсь формат. Вони обговорювали питання щодо "вільної економічної зони". Американці називають це так, а "рускі" - "демілітаризованою зоною", - зазначив президент.
Він наголосив: позиція України полягає у тому, аби війська залишалися там, де вони нині перебувають на лінії зіткнення. За його словами, американська сторона бачить розбіжності у позиціях України та РФ і пропонує "компроміс".
"Вони бачать, що українські війська виходять з території Донеччини і компроміс начебто в тому, що російські війська не заходять на цю територію Донеччини. Хто керуватиме цією територією, яку вони називають вже "вільною економічною зоною" або "демілітаризованою зоною" - вони не знають. Ось так приблизно зараз виглядає компромісне бачення Сполучених Штатів Америки", - розповів президент.
Він підкреслив, що Україна може відмовитися від такої пропозиції, оскільки "коли ви говорите про компроміс, він має бути справедливим".
"Необхідно продовжити діалог і шукати відповіді на всі запитання так, щоб ситуація була більш зрозумілою. Наприклад, якщо одна сторона відступила на 5 км, інша також повинна відійти на цю ж відстань. Якщо ж одна сторона вирушила на 10 км, то й інша мусить зробити те ж саме. Як це зазвичай відбувається у війнах, має бути певний контроль за ситуацією," - зазначив Зеленський.
Крім того, президент підкреслив, що вирішення питання територій повинно бути в руках українського народу, який може висловитися через вибори або ж через референдум.
Раніше ЗМІ розкрили зміст 20-пунктного мирного плану США. Також стало відомо, що Україна вже надала свою відповідь на нього. Проте поки що не зрозуміло, які пропозиції чи зміни Київ вніс у документ.