Пентагон не підтверджує наявність військових сил Північної Кореї в Україні.
Заступниця прес-секретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила, що відомство не має підтверджень щодо наявності військових сил КНДР в Україні.
"На сьогоднішній день ми не спостерігаємо жодних підтверджень присутності північнокорейських військових в Україні. Наразі відомо, що вони знаходяться в Курській області, проте, за нашими даними, наразі не планують перетворюватися в український напрямок," - зазначила вона під час прес-конференції.
У Пентагоні також не вдалося підтвердити відомості про втрати північнокорейських військових на території Росії.
На минулому тижні в інформаційному просторі з'явилися новини про присутність військових з Північної Кореї в Харківській області. Проте оперативно-тактичне угруповання "Харків" офіційно підтвердило, що це не відповідає дійсності.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, "їхня поява зафіксована у Курській області РФ".
У Пентагоні підтвердили перебування щонайменше 10 000 військових КНДР у Курській області РФ
5 листопада джерела з видань Financial Times і Суспільне повідомили про перші бойові сутички між українськими та північнокорейськими військами в Курській області. При цьому було зазначено, що наразі "не йдеться про значні конфлікти".
Читайте також: У британській розвідці проаналізували, з якими викликами можуть зіштовхнутися війська Північної Кореї під час конфлікту в Україні.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни - 23 жовтня "їхня поява зафіксована у Курській області РФ". За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них - 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
22 жовтня Південна Корея оголосила про можливість зміни своєї підтримки Україні, включаючи питання надання озброєнь та відправки військових фахівців, в залежності від розвитку обставин у країні.
Президент Росії Володимир Путін, висловлюючи свою думку щодо повідомлень про переміщення північнокорейських військових до Росії, не став їх спростовувати. Він також нагадав про угоду про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, підкресливши, що Москва "завжди була впевнена в серйозному ставленні північнокорейського керівництва до наших угод".