Папа Римський охарактеризував Росію як агресора, в той час як Трамп отримав хабар на борту літака.

У Стамбулі розпочалися так звані "мирні переговори", які, насправді, більше нагадують їхній фарс. Хоча процес стартував, він швидко зупинився через нездоланні розбіжності між сторонами. Українська делегація взаємодіяла з російськими представниками через перекладача. І це, безумовно, позитивний момент, адже таким чином забезпечується суб'єктність.

Тиждень розпочався з візиту до Києва лідерів Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі. Вони зустрічалися для переговорів, прогулювалися по весняному Києву та закликали Путіна зупинити війну.

Путін, подібно до зношеного і неприємного щура, несподівано з'явився в нічному ефірі, пропонуючи провести прямі переговори в Стамбулі, хоча фактично нічого конкретного не обіцяв. Коли він висловлює свої думки, у свідомих людей це викликає лише такі ж відчуття, як запах старої, використаної ганчірки, якою колись мили посуд. Це може викликати навіть фізичне відрази.

У всьому цивілізованому світі намагалися заманити щура зі Стамбула, але натомість він надіслав своїх щурят. При цьому, за вишуканим висловом генсека НАТО Рютте, це були "щурята нижчого класу". У такій ситуації українську делегацію цілком могли б очолити Михайло Поплавський або Вєрка Сердючка.

Експерти Інституту дослідження війни (ISW) вважають, що "Риторичні висловлювання Путіна слугують спробою замаскувати обмежені можливості російських збройних сил і відволікти увагу від їхньої неспроможності досягти істотних успіхів на фронті за останні два роки".

Невдовзі після завершення переговорів у Стамбулі відбулася телефонна бесіда. Володимир Зеленський, Емманюель Макрон, Фрідріх Мерц, Кір Стармер та Дональд Туск обговорювали важливі питання з Дональдом Трампом. Це ті впливові особи, які час від часу допомагають американському президенту зорієнтуватись у політичній реальності, нагадуючи йому про справжню суть Путіна та про його власну роль як президента США.

Трамп переконаний, що конфлікт не припиниться, поки він особисто не зустрінеться з Путіним. В українців є слушна відповідь: війна триватиме, поки Путін живий. Державний секретар Марк Рубіо зазначив, що можливу зустріч Трампа з Путіним обговорять після повернення американського лідера з поїздки на Близький Схід. Президент США також висловив думку, що глобальна ситуація істотно покращиться протягом найближчих двох-трьох тижнів. Проте про "двох-трьох тижнів" ми вже чули неодноразово протягом останніх трьох років.

Трампу в Катарі вручили літак, вартість якого становить півмільярда доларів. Це найзначніший у світі відомий подарунок, який отримав американський президент, і він викликав неабияке занепокоєння. Загалом, традиційно подібні подарунки американським президентам не приймаються, але для Трампа це, здається, виняток. За його словами, він уклав угод з Катаром на понад трильйон доларів, включаючи контракт з державною компанією Qatar Airways на закупівлю 160 літаків Boeing на суму 200 мільярдів доларів. Однак незадоволення стосовно близькосхідних угод Трампа зростає навіть серед його найближчих республіканських прихильників. Варто зазначити, що неофіційно вважається, що катарська королівська сім'я має стосунок до фінансування ХАМАС. В адміністрації Трампа запевняють, що це не хабар, а лише "ділові взаємини".

Цікаву форму "співпраці й партнерства" запропонував Сполученим Штатам Іран. Мова йде про створення регіонального ядерного консорціуму у складі Ірану, Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів. В цьому складі Іран міг би взяти на себе збагачування урану до низького рівня, недостатнього для створення ядерної зброї, а потім транспортував би його до арабських країн для цивільного використання. І цю ідею лідери Ірану нібито вже попередньо обговорили з спецпредставником Трампа - Віткоффом. Я так відчуваю, що "команда мрії" Дональда Трампа ще наробить світові немало проблем "незворотнього характеру".

Майбутні постачання зброї з Німеччини залишаться під грифом секретності, і це абсолютно обґрунтоване рішення. Ворог повинен дізнаватися про "тауруси" з неба, а не з новинних каналів. Однак, за інформацією, яку неназвані джерела надали New York Times, Сполучені Штати дали згоду Німеччині на передачу Україні ракет. Йдеться про 100 ракет для системи Patriot та 125 ракет Atacms. Тим часом Польща готує новий пакет військової підтримки для України на суму 200 мільйонів євро.

Папа Римський Лев XIV вперше прокоментував російсько-українську війну з моменту свого обрання на цю посаду. "Росія вчинила імперіалістичне вторгнення. Росія є агресором", - зазначив він. На відміну від свого попередника, цей Папа виглядає більш близьким до нас. Було б доречно називати його Тато. Тато Римський...

Окрім того, Папа Лев ХIV висловив думку, що штучний інтелект є серйозним викликом і потенційною небезпекою для людства, з яким церкві потрібно знайти спільну мову. Тим часом у Канаді було засновано перше у світі міністерство, що займається питаннями штучного інтелекту, яке очолив колишній журналіст Еван Соломон. Це наводить мене на думку про слова колишнього українського чиновника Віктора Пинзеника: "Якщо в Україні створити міністерство яблук, то яблук не буде".

Індія і Пакистан досягли угоди про ненапад на повномасштабний військовий конфлікт. Трамп стверджує, що саме він став каталізатором цього рішення. Нехай буде так, ми не проти, якщо хтось отримує визнання за миротворчу діяльність. Головне, щоб зберігся мир.

Після встановлення миру Британія готова підтримати відновлення авіаційних перевезень, заявив прем'єр-міністр Кір Стармер.

Сполучені Штати оголосили про значну торгову угоду з Китаєм. Міністр фінансів Скотт Бессент зазначив, що це стане кроком до вирішення проблеми багатомільярдного торгового дефіциту. Важливо, що між Вашингтоном і Пекіном залишаються відкритими канали для спілкування, і діалог триває. Не випадково, що після підписання цієї угоди, Пекін обережно висловив підтримку ідеї 30-денного перемир'я в Україні.

Тайвань надасть Україні 2 мільйони доларів для організації робіт із розмінування території. То добрий почин. Ще було б чудово, аби Тайвань припинив продавати Росії чіпи для крилатих ракет.

Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) остаточно визнала Росію винною у збитті літака рейсу MH-17. Відтоді минуло вже 11 років... Нещодавно Сили оборони знищили російський зенітний ракетний комплекс БУК-М3, який оцінюється в 45 мільйонів доларів. Саме з цього комплексу був збитий цивільний рейс MH-17 "Амстердам-Куала-Лумпур" у травні 2014 року.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск висловив звинувачення на адресу Росії щодо підпалу торгового центру у Варшаві, що стався в травні минулого року. З'ясувалося, що російські спецслужби мають відношення до цього теракту. Виявляється, що Росія так чи інакше пов'язана з багатьма негативними подіями, що відбуваються у світі.

Робітнича партія Курдистану (РПК) оголосила про припинення діяльності у рамках ініціативи примирення з Туреччиною. Так завершується більш як сорокарічний спротив курдів стамбульській політиці впокорення.

Апарат "Космос-42", який було запущено в 1972 році, упав в Індійський океан. Як видно, Радянський Союз зник 34 роки тому, але залишки його техніки все ще продовжують розпорошуватися по планеті.

В Україні продовжується весняний сезон, який поки що відзначається прохолодною та дощовою погодою. Після цвітіння каштанів розцвіли також і люди, адже цього тижня в нашій країні святкують День вишиванки. Це вже стало справжнім національним святом. Вишиванка та піксель – символи нашої національної ідентичності в ці складні часи... Тримаймося разом!

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.