Вшанування пам'яті молодшого сержанта Володимира Карачуна, відомого під позивним "Хижак".

Мав особливу психологічну стійкість - коли приїжджав з війни у короткочасні відпустки, ніщо не видавало, що бачив пекло

Молодший сержант Володимир Карачун з 30-ої окремої механізованої бригади загинув 22 липня 2023 року поблизу Бахмута, захищаючи позиції від російської агресії.

Володимир народився 14 серпня 1974 року у Фастові, що на Київщині. У рідному місті закінчив школу, потім здобував інженерний фах у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського. Після закінчення навчання працював на різних підприємствах.

"Він працював інженером у друкарні. Спочатку пішов працювати, а потім уже вивчився за фахом - коли зрозумів, що йому це дійсно цікаво", - розповідає донька Вікторія Карачун.

Згідно з її спогадами, батько завжди був на роботі. Навіть під час відпустки його колеги часто телефонували Володимиру за консультаціями та порадами. Крім того, він мав велику пристрасть до котів. На своєму робочому місці він організував щось схоже на виставку картин, створених його донькою.

У перший день повномасштабного вторгнення Володимир вирушив до ТЦК. За словами його дружини, спочатку він не мав наміру служити у війську, а планував захищати Фастів у складі територіальної оборони. Проте вже 26 лютого він вступив до 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Спочатку виконував обов'язки стрільця, але згодом перейшов до розвідувального взводу, де став командиром відділення.

"Ще у 2014-му він хотів іти воювати, навіть повістку отримав. Коли пройшов військово-лікарську комісію, його визнали обмежено придатним. А вже у 2022 році брали всіх", - розповідає дружина Карачуна Юлія.

Через кілька днів чоловіка направили на "нуль" у Донецьку область. Як стверджує його сім'я, жодних навчальних занять з товаришами по службі він не проходив. Перші місяці на фронті він виживав завдяки інстинкту самозбереження, почуттю патріотизму та надії на швидке досягнення перемоги.

"Я залишалася в очікуванні від моменту його виходу до появи в ефірі. Постійно сподівалася на повідомлення. Дома не могла зосередитися на жодній справі, адже мої думки постійно були з ним. У хлопців не було доступу до зв'язку чи інтернету. Володимир іноді надсилав повідомлення, не знаючи, чи дійдуть вони до мене. А я мріяла хоча б про коротке 'все гаразд', - згадує Юлія."

У листопаді 2022 року Володимир зазнав поранення в передпліччя. Куля пройшла наскрізь, не пошкодивши сухожиль, тож після нетривалого лікування в медичному закладі він знову приєднався до своїх товаришів по службі.

З січня 2023 року він брав участь у боях за Бахмут. У червні його відправили на реабілітацію до Харкова, де Володимир мав можливість зустрітися зі своєю дружиною. Під час перебування на реабілітації чоловік почав готуватися до повернення на фронт, витративши власні кошти на нове спорядження. Проте, лише після першої бойової місії Володимир загинув.

Протягом двох років війни чоловік зміг вибратися у три короткі відпустки, які намагався провести разом із сім'єю. Він не ділився з дружиною та доньками своїми переживаннями з фронту, прагнучи залишити позаду спогади про війну.

"Коли він повертався додому після тих коротких десяти днів, нічого не свідчило про його переживання в пеклі," - розповідає донька Героя.

Вона каже, що цю його особливу психологічну стійкість стало дуже помітно саме під час повномасштабної війни.

"Він назавжди буде символом витривалості та сили, прикладом раціонального мислення, розуму та ретельно продуманих інженерних рішень. Багато людей захоплювалися його здатністю чітко формулювати та відстоювати свої погляди. Протягом усього свого життя він прагнув найкращого для своєї родини та своєї країни," - підкреслила Фастівська міська рада.

Поховали Володимира Карачуна на Алеї Слави Інтернаціонального кладовища у Фастові.

У травні 2024 року Президент Володимир Зеленський надав Карачуну звання Героя України, удостоївши його посмертно орденом "Золота Зірка". Це визнання стало свідченням його особистої мужності та героїзму, проявлених у боротьбі за державний суверенітет та територіальну цілісність країни.

Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації 20 серпня 2024 року у Фастові одна із вулиць була перейменована на честь Володимира Карачуна.

Підготовлено за матеріалами Фастівської міської ради, ФастівNews.City та за фільмом-спогадом Вікторії Карачун

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.