Освіта як фундамент національної стійкості: в Україні розпочинається партнерський проект MSAgency Club.
Платформа відповідального партнерства з'єднує державні органи, суспільство, місцеві громади та бізнес-сектор з метою переосмислення значення освіти для безпеки та майбутнього України.
Могилянська стратегічна агенція (MSA) оголошує про запуск MSAgency Club -- платформи для діалогу, що об'єднує управлінців, полісімейкерів, міжнародних партнерів, представників бізнесу, освітян, науковців. Партнером ініціативи виступає компанія KERNEL, один із лідерів українського агросектору, що системно інвестує у розвиток людського капіталу як основу національної безпеки. Також ініціативу підтримують Державна служба якості освіти України та Український центр оцінювання якості освіти.
Ціль цієї ініціативи
MSAgency Club має на меті усунути розбіжності в підходах до освітньої політики та створити єдине, принципово нове уявлення про освіту як важливу складову національної стійкості, безпеки та відновлення України.
У період повномасштабної війни освіта виконує не лише роль передачі знань, а й сприяє формуванню ідентичності, розвитку критичного мислення, згуртованості суспільства та людського капіталу. Коли ворог завдає фізичних ударів, нашу безпеку забезпечує армія, а коли йдеться про атаки на рівні ідей і цінностей, захисником стає освіта.
Попри стратегічну важливість освіти, між ключовими гравцями освітнього поля -- державою, полісімейкерами, громадами, бізнесом -- часто бракує координації та довіри.
У фокусі клубу -- напрацювання ідей та підходів, які можуть лягти в основу рішень на локальному та національному рівнях. Учасники клубів досліджуватимуть контексти, обмінюватимуться досвідом, застосовуватимуть стратегічні підходи до проєктування змін у політиках і практиках.
Назва ініціативи — MSAgency Club — об'єднує дві ключові концепції: здатність інституцій реалізовувати зміни (агенція) та активну роль кожного учасника (agency), який особисто відповідає за розвиток освіти в Україні.
Ця платформа з високим рівнем інституційності призначена для стратегічного переосмислення освітньої політики в Україні. Основана на досвіді MSA, ця ініціатива має на меті подолати розрізненість існуючих підходів до освітнього розвитку.
Формат і види діяльності
З липня по грудень 2025 року в Києві, Тернополі та Черкасах відбудеться серія стратегічних сесій.
Основні напрямки: освітня система в дитиноцентричних громадах, стратегічна карта в освіті, новий погляд на систему оцінювання, спільне смислове поле в навчанні, молодь як фундамент людського капіталу.
В рамках даного проєкту розпочнеться набір заявок на фінансування локальних ініціатив, які сприятимуть розвитку соціальної згуртованості, залученню молоді до активного життя громади та країни, просуванню концепції навчання протягом життя, а також реалізації ідей соціальної доступності.
Вибрані ініціативи отримають експертну, фасилітаційну та ресурсну допомогу від фахівців та партнерів клубу.
Перші дві зустрічі відбудуться в Києві 31 липня та 1 серпня 2025 року і будуть присвячені темі "Освіта в дитячоцентричній спільноті". Відкриє захід Олександр Саврук, партнер MSA, директор та декан kmbs.