Олександр Левченко: На засіданні Ради Безпеки ООН розкрито неправду Росії стосовно атаки на Кривий Ріг -- Блоги | OBOZ.UA
8 квітня, було скликане засідання Ради безпеки ООН, на якому держави-учасниці засудили російський удар по Кривому Рогу. Внаслідок обстрілу балістикою загинули 20 мирних людей, серед них 9 дітей.
На засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник Росії Василь Небензя висловив свою думку щодо атаки на Кривий Ріг, зазначивши, що поставлені цілі були досягнуті. Він стверджує, що українська сторона намагається видати проблеми своєї протиповітряної оборони за результати ударів російських військово-космічних сил. Небензя наводить дані з Міністерства оборони Росії, яке повідомило, що внаслідок точного попадання ракети в фугасне спорядження під час зустрічі з командирами підрозділів і західними інструкторами, втрати противника склали до 85 військовослужбовців та офіцерів іноземних держав, а також до 20 одиниць техніки. Крім того, він підкреслив, що Кремль розглядає європейських військових і натівських інструкторів як "легітимні цілі", водночас звинувативши Україну в спробах дестабілізації американо-російського діалогу, стверджуючи, що Росія здійснює атаки виключно на військові об'єкти.
Попри таку заяву московського пропагандиста, решта представників країн Радбезу ООН підтримали Україну та засудили злочин Кремля. Зокрема, представник Південної Кореї вважає, що переговори про перемир'я пішли не у правильному напрямку, якщо досі продовжують гинути люди. Якщо цей вектор зберігатиметься, це призведе лише до більшої кількості людських втрат. "З огляду на наш багаторічний досвід корейської війни, тривалі переговори лише ускладнюють конфлікт", - сказав він, висловивши невдоволення, що наразі невідомо всіх деталей перемовин між сторонами і як довго вони будуть тривати. Він додав, що військове співробітництво між Північною Кореєю та Росією посилюється і це викликає "непевність у тому, що Москва в принципі взагалі здатна припинити вогонь". В цей же представниця Великої Британії заявила, що Об'єднане Королівство не зупиниться перед обличчям варварських дій Росії та буде стояти з Україною, щоб досягти справедливого та довготривалого миру. Вона зауважила, що російський диктатор Путін продовжує затримувати пропозиції щодо припинення вогню, затягує процес переговорів та наполягає на своїх умовах. Дії Кремля показують, що в Росії немає жодного бажання рухатися до миру.
Глава українського Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга висловив вдячність Раді Безпеки ООН за її засудження жахливого російського воєнного злочину. Україна наполегливо продовжуватиме домагатися повної відповідальності за цей та інші акти насильства. Кремль і далі відмовляється від безумовного і остаточного припинення вогню, вводячи в оману, заявляючи про атаки на військові об'єкти в Україні. Насправді, російські обстріли є свідомими актами терору проти мирного населення. Тому важливо, щоб міжнародна спільнота рішуче відреагувала на воєнні злочини Росії, адже такі акти насильства не можуть стати нормою. Україні необхідно зміцнити свою обороноздатність, чинити тиск на Москву і домагатися міжнародної солідарності для притягнення агресора до відповідальності.
Сполучені Штати не потерплять недобросовісних переговорів або невиконання зобов'язань у прагненні досягти миру в Україні, підкреслила в.о. постійного представника США в ООН Дороті Ші. Вона висловила глибоке співчуття родинам, які втратили близьких унаслідок ракетного удару з боку Росії по житловому сектору Кривого Рогу, що призвів до загибелі щонайменше 20 осіб, серед яких дев'ять дітей, а також поранення понад 70 мирних жителів. За словами Ші, ракета мала касетну бойову частину, що стало причиною таких жахливих втрат. Вона знову попередила Росію про наслідки атак на цивільних. "Закликаємо РФ пам'ятати, що подібні удари, як у Кривому Розі, а також страти військовополонених можуть зашкодити зусиллям щодо миру. Врешті-решт, ми оцінюватимемо готовність Путіна до припинення вогню за діями Росії", - додала вона.
"Москва продовжує прагнути до повного підкорення України, а не шукає шляхів для укладення мирної угоди чи припинення вогню". Таку позицію під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку висловив постійний представник Франції при ООН, Джером Бонафонт. Він зазначив, що Росія не веде конструктивних переговорів і лише затягує процес. Бонафонт підкреслив, що вимоги, які Росія висуває Україні для отримання згоди на тимчасове припинення вогню, є неприйнятними для будь-якої суверенної нації. Тому Франція та інші європейські країни не залишаються осторонь, а активно працюють над досягненням миру. "Мир має бути справедливим і сталим, відповідати принципам Статуту ООН, захищати суверенітет та територіальну цілісність України, про що неодноразово заявляла Генасамблея ООН. Наша рішучість у цій справі залишається непохитною: Франція продовжить підтримувати зусилля щодо встановлення режиму припинення вогню та закликати Росію зупинити агресію", - підкреслив дипломат.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив вдячність чинній голові ОБСЄ, очільниці МЗС Фінляндії Еліні Валтонен за ініціювання спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у зв'язку з ракетною атакою Росії на Кривий Ріг, яке відбулося напередодні засідання Ради Безпеки ООН. Він наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на РФ та зміцнення обороноздатності України у відповідь на цей терористичний акт. "Ми вітаємо чіткі та рішучі повідомлення держав-учасниць ОБСЄ, які закликають до відповідальності Росії, посилення обороноздатності України та рішучих кроків для забезпечення справедливого та тривалого миру в Україні та в усій Європі. Терор Росії проти дітей та дитячих майданчиків -- це ганьба людства. Тільки звірі можуть випустити балістичну ракету з касетною боєголовкою по житловому району, вбивши дев'ятьох дітей. Це варварство треба зупинити посиленням захисту України та посиленням тиску на Москву".
Очільник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ніл Голланд рішуче засудив російський обстріл Кривого Рогу 4 квітня та заявив, що якби Росія справді прагнула миру, вона б негайно припинила ці варварські атаки й погодилася на безумовне припинення вогню. "Кремль стверджує, що прагне миру. Уряд Росії мав можливість це довести - шляхом укладання угоди про припинення вогню на рівних умовах. Але замість цього Росія не лише відмовляється від ініціативи президента Трампа, а й продовжує варварські напади на Україну", - наголосив Голланд. Він додав, що це повністю суперечить задекларованому Путіним нібито прагненню до миру. "Ракетні удари по житлових районах - це не прагнення миру. Убивство дітей - це не прагнення миру. Нарощування повітряних атак на цивільне населення України, зокрема у містах, що перебувають далеко від лінії фронту, також не свідчить про бажання миру. Атака у Кривому Розі стала ще одним похмурим епізодом цієї безглуздої війни", - заявив очільник британської місії при ОБСЄ. Він також вказав, що згадану російську ракетну атаку не слід розглядати як якийсь виняток. "Це - не виняток. Цей удар - у тому ж ряду, що й ракетна атака по київській дитячій лікарні "Охматдит", масові жертви після удару по супермаркету в Костянтинівці, бійня в Бучі та багато інших трагедій. Кожна смерть мирного жителя у цій війні - це трагедія. Ми закликаємо Росію негайно припинити ці варварські напади та взяти на себе безумовне зобов'язання щодо припинення вогню - так, як це вже зробила Україна", - наголосив Голланд. Він запевнив у тому, що Велика Британія разом із партнерами та союзниками "продовжить надавати Україні військову допомогу, необхідну для захисту її громадян і чинитиме подальший тиск на Росію, використовуючи всі наявні інструменти, щоб перешкодити їй вести цю агресивну війну.